Platform 5 architects: Shoffice

Platform 5 architects: Shoffice

(25. 1. 2013) Shoffice (shed + ofice - kůlna + pracovna) je malý zahradní objekt v Londýně.

 
 
 
 

Platform 5 architects: Shoffice

Shoffice (shed + ofice - kůlna + pracovna) je malý zahradní objekt v Londýně.místo:
Londýn, Anglie
autor: platform 5 architects
foto: archiv autorů

Shoffice (shed + office) je zahradní pavilon, v němž je kancelář a sklad. Nachází se v severozápadním Londýně. Objekt-socha vypadá, jako by vtekl do zahrádky za domem a usadil se na pozemku. Eliptická skořápka z laminovaného dřeva se zavlní jako hoblina a pokračuje palubou na trávníku. Interiér z horizontálně pokládaných dubových prken je vybaven potřebným zařízením pro kancelářskou místnost, pracovní deska je vykonzolovaná. Světlo dovnitř dopadá dvěma světlíky. Lehkou konstrukci tvoří dva ocelové kruhové nosníky, dřevěná žebra a nosný plášť z překližky. Z větší části je objekt prefabrikovaný ve snaze snížit množství materiálu, který bylo nutnoběhem stavby pavilonu pronést domem.  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz