Po dostavbě hotelu Yasmin se obnoví pasáž do ulice Politických vězňů

Po dostavbě hotelu Yasmin se obnoví pasáž do ulice Politických vězňů

Politickych veznu 913/12, 110 00 Praha 1

(8. 8. 2016) Pro veřejnost by vše mělo být otevřeno do konce roku 2018.

 
 
 
 

Po dostavbě hotelu Yasmin se obnoví pasáž do ulice Politických vězňů

(ČTK) - Vyšší standard ubytování a novou pasáž do ulice Politických vězňů přinesou stavební práce, které potrvají déle než rok u hotelu Yasmin poblíž Václavského náměstí. Dnešní hotel, který byl otevřen před deseti lety a řadí se mezi designové hotely, dostane 150 nových pokojů a konferenční centrum. Pro veřejnost by vše mělo být otevřeno do konce roku 2018.

"Vše bude vyššího standardu než původní Yasmin a bude sloučeno s hotelem Yasmin jako jeden hotelový komplex. Během doby dostavby zlepšíme standard Yasminu, aby v dané lokalitě vznikl pětihvězdičkový hotelový komplex, který v oblasti Václavského náměstí a okolí chybí," řekla ČTK Jana Škodová ze společnosti Le Hotels Group, která Yasmin před rokem koupila a provozuje také hotel Grandior Na Poříčí, hotel Grand Majestic Plaza ve Štěpánské a hotel Élite v Ostrovní ulici.

Hotel Yasmin s logem a grafikou od studia Najbrt a interiérem od designérky Barboby Škorpilové a studia Mimolimit vznikl z původní kancelářské a obytné budovy a vestavby ve vnitřním dvoře
. Investicí v řádu miliardy korun ho postavila společnost Kappa Estates. Nabízí 200 pokojů a apartmánů a investor ho při otevření prezentoval jako hotel čtyřhvězdičkový, který by se cenami měl pohybovat na úrovni tří hvězdiček a designem interiérů zase v pětihvězdičkové kategorii.

Společnost Kappa Estates loni získala povolení na stavbu sedmipatrové budovy těsně přiléhající k hotelu, několik podlaží bude podzemních. V minulých měsících byla zbourána Pasáž Jiřího Grossmanna, z domu, jímž procházela, zůstala jen fasáda. "Nyní po bouracích pracích probíhá statické zajištění stavební jámy a začne se stavět v prosinci letošního roku až v lednu roku 2017 po zhotovení stavební jámy," uvedla Škodová. Do konce roku 2018 by měla být otevřena nová část hotelu i pasáž.

Architektem nové budovy je Ateliér JL, který pro síť Le Hotels Group rekonstruoval všechny tři zmíněné pražské hotely. V případě nové budovy Yasminu bude také autorem interiéru. Při stavbě se podle Škodové počítá kromě pasáže dle původní koncepce se zachováním dvou bytů v prvním patře. Kanceláře, které vzniknou, budou pouze pro potřeby hotelu.

Pasáž spojuje ulici Politických vězňů s Opletalovou ulicí a Václavským náměstím. Přestože Václavské náměstí je turisticky velmi exponované místo, příliš hotelů té nejvyšší kategorie nenabízí. Již několik let se připravuje rekonstrukce a dostavba slavného secesního hotelu Evropa, dříve známého jako Šroubek. Hotel, do nějž se léta neinvestovalo, a původní interiér tak zůstal zachován, je zavřený dva roky.

Na rekonstrukci a dostavbu hotelu podle návrhu kanceláře DaM je vydáno stavební povolení. Hotel ale nedávno změnil majitele, od podnikatele Václava Skaly ho koupila firma, která spadá do rakouské skupiny Julius Meinl. Její zástupce v médiích uvedl, že předpokládaný termín otevření hotelu po opravě je rok 2019, měl by mít pět hvězdiček. Zda to bude v podobě, jíž připravilo studio DaM, není zřejmé. "Od doby prodeje nás nikdo nekontaktoval. Je možné, že mají své architekty," řekl ČTK jeden z autorů projektu Jiří Havrda.
zdroj foto: hotel Yasmin

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.0822462
14.4298726
Po dostavbě hotelu Yasmin se obnoví pasáž do ulice Politických vězňů

Po dostavbě hotelu Yasmin se obnoví pasáž do ulice Politických vězňů
Politickych veznu 913/12
110 00 Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz