Polyfunkční dům Paprsek

Polyfunkční dům Paprsek

Praha-Stodůlky

(12. 12. 2017) MS architekti

   
 
 
 
 

Polyfunkční dům Paprsek

Polyfunkční dům bude postaven v blízkosti metra Stodůlky. Doplní stabilizovanou rezidenční zástavbu okolí v intencích původního návrhu Jihozápadního města od architekta Ivo Obersteina. V samotné lokalitě projekt Paprsek nahradí jednopodlažní objekty občanské vybavenosti z přelomu sedmdesátých a devadesátých let. Ty dnes již působí jako nedostatečné provizorium, které dávno překročilo horizont své zamýšlené životnosti; jejich nevalná architektonická i stavebně-technická kondice navíc nevyhovuje současným nárokům. Za zmínku stojí, že původně spíše odmítavý postoj místních obyvatel vůči projektu se při veřejném projednání podařilo zvrátit právě argumenty o přínosu Paprsku pro revitalizaci celé lokality.

Objekt je tvořen mohutnou přízemí platformou a šesti bytovými věžemi o různých výškách (6 – 13 pater)., které z ní vyrůstají. Platformu rozděluje průchozí koridor. Projekt předpokládá 21 991 m2, tj. 89 % celkové plochy, pro bytovou část, což bude představovat 246 bytů s předpokládanými 675 obyvateli, a 2646 m2 ploch v parteru pro komerční účely.  
Dům má železobetonový skelet, jeho obvodová konstrukce je tvořena zčásti železobetonovými stěnami, zčásti bude zděná z keramických bloků. Střecha bude realizována jako železobetonová deska, v celém projektu se uplatní koncept zelených střech.

Autorská zprávaInvestor: Trigema Building
Autor: MS architekti – Tomáš Filgas, Simona Pácalová, Michal Šourek
Investice: 544 mil. Kč
Kapacita: 246 bytů + 2646 m2 komerčních ploch

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
50.0492395
14.3167980
Polyfunkční dům Paprsek

Polyfunkční dům Paprsek
Praha-Stodůlky

Komentáře ke článku

 
 
 
 

5. 4. 2020 15:48:56. Re: Polyfunkční dům Paprsek. Věra Hachová

 
 
 
 

5. 4. 2020 15:48:56. Re: Polyfunkční dům Paprsek. Věra Hachová

  Okud berete tu drzost, když tvrdíte:

"Za zmínku stojí, že původně spíše odmítavý postoj místních obyvatel vůči projektu se při veřejném projednání podařilo zvrátit právě argumenty o přínosu Paprsku pro revitalizaci celé lokality."? To je možná názor MÚ Prahy 13 (kdo z nich bydlí na sídlišti Stodůlky?) ale nikoliv domorodých obyvatel .

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz