Polyfunkční dům Paprsek

Polyfunkční dům Paprsek

Praha-Stodůlky

(12. 12. 2017) MS architekti

   
 
 
 
 

Polyfunkční dům Paprsek

Polyfunkční dům bude postaven v blízkosti metra Stodůlky. Doplní stabilizovanou rezidenční zástavbu okolí v intencích původního návrhu Jihozápadního města od architekta Ivo Obersteina. V samotné lokalitě projekt Paprsek nahradí jednopodlažní objekty občanské vybavenosti z přelomu sedmdesátých a devadesátých let. Ty dnes již působí jako nedostatečné provizorium, které dávno překročilo horizont své zamýšlené životnosti; jejich nevalná architektonická i stavebně-technická kondice navíc nevyhovuje současným nárokům. Za zmínku stojí, že původně spíše odmítavý postoj místních obyvatel vůči projektu se při veřejném projednání podařilo zvrátit právě argumenty o přínosu Paprsku pro revitalizaci celé lokality.

Objekt je tvořen mohutnou přízemí platformou a šesti bytovými věžemi o různých výškách (6 – 13 pater)., které z ní vyrůstají. Platformu rozděluje průchozí koridor. Projekt předpokládá 21 991 m2, tj. 89 % celkové plochy, pro bytovou část, což bude představovat 246 bytů s předpokládanými 675 obyvateli, a 2646 m2 ploch v parteru pro komerční účely.  
Dům má železobetonový skelet, jeho obvodová konstrukce je tvořena zčásti železobetonovými stěnami, zčásti bude zděná z keramických bloků. Střecha bude realizována jako železobetonová deska, v celém projektu se uplatní koncept zelených střech.

Autorská zprávaInvestor: Trigema Building
Autor: MS architekti – Tomáš Filgas, Simona Pácalová, Michal Šourek
Investice: 544 mil. Kč
Kapacita: 246 bytů + 2646 m2 komerčních ploch

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

 
 
 
 
50.0492395
14.3167980
Polyfunkční dům Paprsek

Polyfunkční dům Paprsek
Praha-Stodůlky

Komentáře ke článku

 
 
 
 

5. 4. 2020 15:48:56. Re: Polyfunkční dům Paprsek. Věra Hachová

 
 
 
 

5. 4. 2020 15:48:56. Re: Polyfunkční dům Paprsek. Věra Hachová

  Okud berete tu drzost, když tvrdíte:

"Za zmínku stojí, že původně spíše odmítavý postoj místních obyvatel vůči projektu se při veřejném projednání podařilo zvrátit právě argumenty o přínosu Paprsku pro revitalizaci celé lokality."? To je možná názor MÚ Prahy 13 (kdo z nich bydlí na sídlišti Stodůlky?) ale nikoliv domorodých obyvatel .

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz