Polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem

Polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem

(4. 2. 2011) Jedna z největších probíhajících tuzemských zakázek společnosti PSJ – polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem – prošla v závěru ledna zdárně kolaudačním řízením a probíhají závěrečné úpravy. Autorem projektu je studio JIRAN KOHOUT ARCHITEKTI s r.o.

 
 
 
 

Polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem

Jedna z největších probíhajících tuzemských zakázek společnosti PSJ – polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem – prošla v závěru ledna zdárně kolaudačním řízením a probíhají závěrečné úpravy. Autorem projektu je studio JIRAN KOHOUT ARCHITEKTI s r.o.


Polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem

Polyfunkční komplex CPI City Center v Ústí nad Labem je hotov

Celkové stavební náklady díla pro investorskou společnost CPI Group činily 535 miliónů korun bez vybavení interiéru. Od 1. prosince loňského roku se na této rozsáhlé stavbě rozběhl proces komplexních zkoušek celého objektu, který od 13. prosince umožnil postupné zahájení kolaudačního procesu. Ten byl oficiálně ukončen 27. ledna 2011, tedy zároveň s otevřením supermarketu TESCO Expres.
Polyfunkční komplex CPI City Center vyrostl v těsné blízkosti městského centra, na jehož zástavbu navazuje. Celková plocha projektu činí 23 415 m2 a zahrnuje dva různé samostatně působící objekty, které jsou propojeny dvoupodlažními podzemními garážemi s počtem 160 parkovacích míst. Středové náměstíčko vytvoří pojicí prvek celého projektu a současně poskytne místo pro relax a odpočinek ústeckých obyvatel.
Dominantním bodem této novostavby je čtyřpodlažní administrativní budova ve tvaru písmene Z, která diagonálně protíná celý prostor komplexu. Kanceláře se budou nacházet ve třech nadzemních podlažích a jejich celková plocha vytvoří 5700 m2. V přízemí budou k dispozici, vedle supermarketu TESCO Express, i další obchody a služby.
Druhým objektem je čtyřhvězdičkový Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem s celkovou plochou 6718 m2. Nabídne 83 pokojů. Součástí šestipatrového hotelu je restaurace a flexibilní kongresové centrum pro 320 lidí.
tisková zpráva společnosti PSJ

Doplněno Stavabweb:'
Projekt a další informace naleznete zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz