Polyfunkční objekt Dorn

Polyfunkční objekt Dorn

Brno

(9. 1. 2018) Atelier RAW

   
 
 
 
 

Polyfunkční objekt Dorn

Dům se nachází v jižní části městského centra v těsné blízkosti brněnského hlavního nádraží a nákupní galerie Vaňkovka. Dorn, jehož obklad z režných cihel navazuje na sousední budovu historické Vaňkovy strojírny i nového nákupního centra, je největší budova se zavěšeným cihelným pláštěm v České republice. Originální štíhlé tělo objektu není pouze formální kompozicí, přináší příspěvek k racionálnímu řešení moderních kancelářských pracovišť. Úzká vnitřní dispozice totiž umožnila zřídit velkoprostorové kanceláře s dostatkem denního světla pro každého pracovníka. Přestože je budova plně klimatizována a větrána, byl kladen důraz na umožnění přirozeného větrání otevřením okna, aby se zajistila psychická pohoda uživatelů.

Autorská zpráva

Autoři: Atelier RAW s.r.o. – doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, Doc. Ing. arch. Ivan Wahla; spoluautoři Ing. arch. Bořivoj Čapák, Ing. arch. Lukáš Vágner

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

9. 1. 2018 17:44:09. Re: Polyfunkční objekt Dorn. Ing. Vladimír Škoda

 
 
 
 

9. 1. 2018 17:44:09. Re: Polyfunkční objekt Dorn. Ing. Vladimír Škoda

  Opravdu velmi děkuji , chlapci, za tu cihelnou, architektonicky čistou fasádu, která nádherně koresponduje s Vaňkovkou i s historickým jádrem města. Více takových staveb ve městě, které se budou míjet s hrůzami typu Špalíček nebo rozšířenými nicneříkajícími "skleňáky"..

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz