Polyfunkční objekt Dorn

Polyfunkční objekt Dorn

ulice Plotní a Dornych, Brno

(9. 11. 2018) Atelier RAW

   
 
 
 
 

Polyfunkční objekt Dorn

Polyfunkční dům se nachází v jižní části městského centra v těsné blízkosti brněnského hlavního nádraží a nákupní galerie Vaňkovka. Dorn, jehož obklad z režných cihel navazuje na sousední budovu historické Vaňkovy strojírny i nového nákupního centra, je největší stavba se zavěšeným cihelným pláštěm v České republice. Originální štíhlé tělo budovy není pouze formální kompozicí, přináší příspěvek k racionálnímu řešení kancelářských pracovišť. Úzká vnitřní dispozice totiž umožnila zřídit velkoprostorové kanceláře s dostatkem denního světla. Přestože je objekt plně klimatizovaný a větraný, byl velký důraz kladen na přirozené větrání otevřením okna.

Autorská zpráva
Dům je zařazen mezi nominované projekty České ceny za architekturu 201, která bude vyhlášena 19. listopadu


Autoři: Atelier RAW s.r.o. – doc. Ing. arch. Tomáš Rusín, doc. Ing. arch. Ivan Wahla; spolupráce Ing. arch. Bořivoj Čapák, Ing.arch. Lukáš Vágner

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.