Pozorovatelna zvířat

Pozorovatelna zvířat

(28. 1. 2022) OFFICE110 architekti

   
 
 
 
 

Pozorovatelna zvířat

Pozorovatelna stojí na turistické trase Údolie Vydrice, která propojuje městské části Rača a Marianka. V pěší dostupnosti jsou známá rekreační místa jako například Pánova lúka, Studnička Zbojníčka a Malý Slavín. Oblast byla zařazena do tzv. zóny klidu bez hospodářské těžby dřeva; v budoucnosti by se měla stát součástí národní přírodní rezervace Pramene Vydrice. Charakter území doplňuje výhled na Malé Karpaty s ikonickou věží Kamzík. V lokalitě je možné běžně pozorovat jeleny, divoká prasata a další lesní zvířata.


Drobná dřevostavba slouží pro posezení i jako úkryt před nepřízní počasí. Lávka návštěvníka přivádí ke v stupu, za nímž se mu otevře terasovité plato. Výhled vymezují asymetrická konstrukce střechy a stěny.

Objekt jsme navrhli z jednoho typu hranolů neošetřeného červeného smrku o rozměrech 140x 200 mm. Tvar a konstrukce stavby byly definované její funkcí, možnostmi zvoleného materiálu, sklonem terénu i snahou navrhnout originální objekt s minimem prostředků.

Autorská zpráva
Foto: Martin Hörmann

Investor: Mestské lesy v Bratislave
Spolupráce: Metropolitný inštitút Bratislavy
Dodavatel: Mestské lesy v Bratislave – Jakub Višňovec

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz