Práce na hrubé stavbě administrativní budovy Nová Karolina Park jsou ve finále

Práce na hrubé stavbě administrativní budovy Nová Karolina Park jsou ve finále

 
 
 
 

Práce na hrubé stavbě administrativní budovy Nová Karolina Park jsou ve finále

V současné době je dokončována hrubá stavba administrativní budovy Nová Karolina Park. Na projektu spojily své síly tři společnosti PASSERINVEST GROUP, GEMO OLOMOUC a Multi Development Czech Republic. Hrubá stavba bude dovršena v polovině března 2012. Architektonický návrh projektu Nová Karolina Park vzešel z dílny CMC architects.

Nová Karolína Park
Administrativní část budovy čítá 24 600 m2 rozložených do 6 nadzemních podlaží.
Budova bude také certifikována jako zelená budova dle BREEAM. „Zájemcům poskytujeme k pronájmu kancelářské jednotky s vysokým standardem již od rozlohy 300 m2. Rád bych poukázal na to, že nepreferujeme pouze velké nájemce, nýbrž jsme flexibilní i k požadavkům malých firem. Charakter administrativních ploch jsme tedy schopni přizpůsobit přáním nájemců a nabídnout jim buďto otevřené halové či jednotlivě oddělené kanceláře,“ říká Ing. Tomáš Kadeřábek, projektový manager PASSERINVEST GROUP, a.s. Administrativní část budovy bude přístupná prostřednictvím dvou recepcí, a to nepřetržitě včetně sobot a nedělí. Bezpečnostní služba a přístup přes turnikety s využitím přístupových karet budou tvořit jedny ze základních prvků bezpečnostních opatření.

Administrativní budova Nová Karolina Park nabízí také možnost pronájmu přízemní retailové části, která představuje 2 960 m2. „Prostory retailové části jsou koncipovány tak, že můžeme maloobchodní místa nabídnout k pronajmutí již od 60 m2. V tuto chvíli mohu říci, že se přízemní prostory začínají již úspěšně zaplňovat. Zájem o tyto jednotky je především dán exponovanou polohou našeho objektu vzhledem k celému projektu Nová Karolina,“ komentuje Ing. Tomáš Kadeřábek a volně navazuje: „Při projektování administrativní budovy jsme také kladli důraz na dostatečný počet parkovacích míst. Ty se nacházejí v podzemním podlaží a poskytnou stání pro 280 automobilů.“

Ze strategického hlediska zaujímá celý tento moderní objekt exkluzivní polohu, jelikož se nachází na místě významných dopravních uzlů a bude představovat jakousi vstupní bránu do nově se rozvíjející části města plné kultury, zábavy a odpočinku. Přímo před budovou vznikne tramvajová zastávka (ulice 28. října) a zároveň je tam i stanice autobusu.

Otevření budovy Nová Karolina Park je plánováno na jaro 2013. Budova je navržena architektonickým studiem CMC architects od autorů Víta Másla a Davida R. Chisholma. Generálním dodavatelem je společnost GEMO OLOMOUC.
www.novakarolinapark.cz

Současně s výstavbou projektu Nová Karolina Park probíhá dokončení stavby bytového souboru Rezidence Nová Karolina, která uvítá své první obyvatele v srpnu tohoto roku. Na ploše cca 9 200 m² je situováno celkem 12 domovních sekcí s terasami, balkony a předzahrádkami. Jednotlivé bytové jednotky pak nabízejí dispoziční řešení od 1+kk až po prostorné mezonetové 4+kk s užitnými plochami v rozsahu od 36 až do 119 m². Pro rezidenty Nové Karoliny jsou zajištěna uzavřená krytá garážová stání. V přízemí jednotlivých budov se pak nacházejí komerční prostory zajišťující základní služby jako jsou pekárna, lékárna, restaurace, kavárna, květinářství atd. Autorem projektu budovy - vnějšího vzhledu je atelier KRR Architektura. Autorem projektu bytů, jejich designu a vybavení je ateliér Hlaváček & Partner, s.r.o.
www.rezidence-novakarolina.cz

Nova Karolina Park (vizualizace CMC Architects) Rezidence Nová Karolina

Profil společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s.:

PASSERINVEST GROUP je česká developerská společnost, která byla založena Radimem Passerem již v roce 1991 a od té doby získala řadu zkušeností s výstavbou rezidenčních, administrativních a komerčních budov a komplexů. Od druhé poloviny 90. let je PASSERINVEST GROUP jako investor a developer spojován převážně s BB Centrem v Praze 4 – Michli, které je jedním z největších a nejúspěšnějších developerských projektů v České republice. Jeho realizací se PASSERINVEST GROUP zařadil mezi přední společnosti na českém realitním trhu a získal výrazné mezinárodní povědomí.
Více informací o projektu Nová Karolina Park na:
www.novakarolinapark.cz
Profil společnosti Multi Development Czech Republic:
Společnost MULTI Development, součást Multi Corporation, je přední evropskou developerskou společností zabývající se realizací projektů v oblasti nákupních center, administrativních objektů a rozsáhlých polyfunkčních projektů především ve vnitroměstských oblastech a centrech měst.
Development v pojetí MULTI Development představuje za posledních 25 let dlouhý seznam velmi úspěšných projektů, z nichž mnohé získaly různá prestižní ocenění. MULTI Development je součástí skupiny MSREF – Morgan Stanley Real Estate Funds a v současnosti působí ve 14ti evropských zemích.
Více informací o projektu Nová Karolina na:
www.nova-karolina.cz
GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.
Společnost realizuje kompletní výstavbu na klíč v oboru pozemního stavitelství, a to jak novostavby, tak rekonstrukce. Hlavní předmět její činnosti tvoří provádění staveb občanských, průmyslových a bytových, včetně zajištění infrastruktury. Dále se zaměřuje na projektovou a inženýrskou činnost, realitní a v neposlední řadě na vlastní developerské projekty.
Firma byla založena v prosinci 1990. Sídlo společnosti je v Olomouci, metropoli střední Moravy. Její působnost však zahrnuje území celé České republiky a koncem roku 2008 rozšířila svůj předmět činnosti také na Slovensko.
Více informací o bytovém projektu Rezidence Nová Karolina na:
www.rezidence-novakarolina.cz
tisková zpráva


Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.