Praha 10 vybuduje novou lávku přes Botič

Praha 10 vybuduje novou lávku přes Botič

(7. 1. 2014) (ČTK) - Praha 10 vybuduje novou lávku přes potok Botič. Stávající mostek podle radnice během červnových povodní zkomplikoval práci záchranářům. Nový most bude určen pro pěší, v případě potřeby jej ale budou moct použít i vozidla integrovaného záchranného systému. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 10 Jan Charvát. Kolik bude projekt stát, neuvedl.

 
 
 
 

Praha 10 vybuduje novou lávku přes Botič

(ČTK) - Praha 10 vybuduje novou lávku přes potok Botič. Stávající mostek podle radnice během červnových povodní zkomplikoval práci záchranářům. Nový most bude určen pro pěší, v případě potřeby jej ale budou moct použít i vozidla integrovaného záchranného systému. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 10 Jan Charvát. Kolik bude projekt stát, neuvedl.


"Ukázalo se, že stávající mostek pro pěší nebylo možné při povodních využívat pro vozidla záchranných složek, a proto byly práce v postižené oblasti velmi komplikované,"
uvedl starosta desáté městské části Bohumil Zoufalík (Nezávislí). Radnice proto chystá stavbu lávky nové.

Vzniknout má mezi ulicemi Ukrajinská a Přípotoční. Sloužit by měla nejen pro pěší, ale i pro cyklisty. Propojí se tak také cyklostezky vedoucí po obou stranách Botiče. "Plánována je i úprava prostoru před kostelem Narození Panny Marie v Záběhlicích u Hamerského rybníka," doplnil Zoufalík.

Povodně postihly Prahu na začátku června. Největší škodu napáchala velká voda v okolí Botiče a Rokytky, kde nejsou zavedena taková protipovodňová opatření jako na Vltavě.

Doplněno Stavbaweb:
Po Praze podél potoků - Botič 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz