Praha 6 v soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka

Praha 6 v soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka

(9. 12. 2016) Odborná porota jako vítězný vybrala návrh Kristýny Ulrychové.

   
 
 
 
 

Praha 6 v soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka

(ČTK) - Praha 6 ve studentské soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka. Bude se jím inspirovat plánovaná rekonstrukce a přístavba areálu, kterou radnice chystá. V tiskové zprávě o tom informovala městská firma Sneo, která má přípravu projektu na starosti. Průběh soutěže kritizovala Česká komora architektů (ČKA) i místní opozice.

Z devíti návrhů od studentů stavební fakulty měla největší úspěch přístavba se zvlněnou pochozí střechou, která kombinuje dřevo, kov a sklo.

Koupaliště by se mělo proměnit do konce roku 2019, půjde o investici za zhruba 170 milionů korun. Práce začnou příští rok. Radnice se cestou architektonické soutěže nevydala z časových a finančních důvodů. Soutěž by prý přípravu akce zbrzdila a prodražila. Architektům z ČKA vadí, že se vyhlášené studentské soutěže mohli zúčastnit jen studenti stavební fakulty ČVUT a že v porotě nebylo dost nezávislých odborníků.

Nová hala naváže na stávající koupaliště. Kromě pětadvacetimetrového bazénu, sauny a brouzdaliště by se do ní měla vejít restaurace, která bude sloužit návštěvníkům haly i venkovního areálu. Unikátní má být bazén se surfovou vlnou.

Doplněno Stavbaweb:
Soutěž byla vyhlášena v červenci tohoto roku společností SNEO ve spolupráci s Katedrou urbanismu a územního plánování FSv ČVUT v Praze za podpory a účasti Městské části Praha 6. Očekávaným výstupem této soutěže bylo doplnění a vytvoření oponentního návrhu k již existující studii.
Odborná porota hodnotila 9 soutěžních návrhů a jako vítězný vybrala návrh Kristýny Ulrychové. Tento návrh bude na základě doporučení odborné poroty zapracován do finálního vzhledu dostavby Petynky.
Druhé místo obsadila práce Jana Novotného, třetí Bc. Veroniky Bejšovcové a čtvrté Bc. Barbory Drahorádové.
Na dalších místech se umístili Dominika Klavrzová, Jakub Michálek, Bc. Vojtěch Kořalka, Bc. Veronika Nejedlíková, Bc. Tomáš Nagy.
Všechny soutěžní návrhy na opláštění budovy budou prezentovány v prostorách radnice MČ Praha 6.
První čtyři oceněné studentské práce budou rovněž zveřejněny na webových stránkách společnosti.

V měsíci srpnu 2016 proběhlo předání projektu od BFB studia
V minulosti vzniklo již mnoho studií dostavby Petynky. Celkem jich bylo 22 a zaplatilo se za ně cca 10 milionů korun. Abychom již nemrhali časem ani penězi, rozhodli jsme se vyhlásit transparentní soutěž respektující požadavky i zásady České komory architektů. Vítězná nabídka BFB studia tak využila to nejlepší z již vyhotovených více než dvou desítek návrhů do jedné komplexní studie, kterou nyní dostává veřejnost k posouzení.
Projekt najdete ZDE.
zdroj: Městská část Praha 6www.dostavbapetynky.cz

Korespondence ČKA týkající se soutěže o plaveckou halu na Petynce je k dispozici na webu ČKA:
https://www.cka.cz/cs/souteze/doporucujeme-souteze-stare

Související články:
Nová plavecká hala na Petynce 21.9.2016
Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka 22.1.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

 
 
 
 
50.0884661
14.3754769
Praha 6 v soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka

Praha 6 v soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz