Praha 8 připravuje opravu koupaliště Ládví, hledá stavební firmu

Praha 8 připravuje opravu koupaliště Ládví, hledá stavební firmu

(17. 10. 2013) (ČTK) - Praha 8 připravuje opravu koupaliště Ládví, lidé by se v něm mohli opět koupat příští léto. Radnice minulý týden vypsala nové výběrové řízení na stavební firmu. Rekonstrukce by podle předpokladů měla stát bez DPH asi 45 milionů korun, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek.

 
 
 
 

Praha 8 připravuje opravu koupaliště Ládví, hledá stavební firmu

(ČTK) - Praha 8 připravuje opravu koupaliště Ládví, lidé by se v něm mohli opět koupat příští léto. Radnice minulý týden vypsala nové výběrové řízení na stavební firmu. Rekonstrukce by podle předpokladů měla stát bez DPH asi 45 milionů korun, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek.


Radnice již jedno výběrové řízení vypsala, na začátku října ho ale zrušila. "Opět jsme narazili na zákon o veřejných zakázkách. Nejlevnější firma, a tudíž ze zákona jediná možná, předložila termín zhotovení, který je pro nás zcela neakceptovatelný. Měli jsme tedy na výběr - nemít koupaliště hotové na příští sezónu, ale až na podzim, nebo řízení zrušit," uvedl zástupce starosty Ondřej Gros.

Podle mluvčí Prahy 8 Heleny Šmídové by měly v areálu nově vzniknout velký bazén o rozměrech 30 na 12,5 metru a brouzdaliště a hřiště na plážový volejbal. Zrekonstruována a dostavena také bude budova, která na pozemku stojí. Radnice v ní chce vybudovat restauraci pro 40 lidí s celoročním provozem a byt správce areálu.

Koupaliště Ládví bylo uvedeno do provozu v roce 1982. Dlouhá léta bylo uzavřené a za tu dobu zchátralo. Neprovozovaný areál původně patřil státu, zastupovaným Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Po řadě jednání byl převeden na hlavní město, které následně svěřilo správu městské části Praha 8. "Věřím, že se i přes problémy s výběrovým řízením podaří stihnout sezonu 2014," dodal místostarosta.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz