Praha chystá přestavbu Výstaviště, přebuduje cesy i okolí areálu

Praha chystá přestavbu Výstaviště, přebuduje cesy i okolí areálu

(6. 1. 2014) (ČTK) - Pražské Výstaviště by se mohlo v budoucnu dočkat významné přestavby. Magistrát si nechal zpracovat studii, která navrhuje, co s areálem dál. Přestavba by se podle dokumentu měla dotknout cest uvnitř areálu, okolí Výstaviště i celkového vnitřního uspořádání. Studii, kterou má ČTK k dispozici a kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města (IPR), by měla být výchozím dokumentem při rozhodování o budoucnosti areálu.

 
 
 
 

Praha chystá přestavbu Výstaviště, přebuduje cesy i okolí areálu

(ČTK) - Pražské Výstaviště by se mohlo v budoucnu dočkat významné přestavby. Magistrát si nechal zpracovat studii, která navrhuje, co s areálem dál. Přestavba by se podle dokumentu měla dotknout cest uvnitř areálu, okolí Výstaviště i celkového vnitřního uspořádání. Studii, kterou má ČTK k dispozici a kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města (IPR), by měla být výchozím dokumentem při rozhodování o budoucnosti areálu.


"V obecné rovině je nutné navrhnout takové provozy a aktivity, které budou generovat příjmy, s aktivitami, jejichž provoz bude naplňovat společenské, kulturní, rekreační, sportovní, vzdělávací a jiné potřeby občanů a návštěvníků Prahy,"
píše se v dokumentu IPR. V minulosti byl areál využíván pro pořádání Matějské pouti, koncertů, konferencí, výstav i veletrhů, areál však nebyl plně využit celý.

"Veřejné prostranství na rozhraní areálu a okolních struktur města jsou v dezolátním stavebně-technickém stavu," píše se v materiálu. Město musí podle odborníků definovat aktivity, které chce, aby se před vstupem na Výstaviště odehrávaly, a to s ohledem jak na areál, tak okolí Výstaviště.

Nevyhovující je podle studie současná struktura a trasy komunikací uvnitř Výstaviště, které pocházejí z přestavby v roce 1991. V budoucnu by měly cesty respektovat historický půdorys a měly by lépe propojovat jednotlivé části areálu. Zmizet má i část současného oplocení u sportovní haly. Podle materiálu je plot zbytečný a pouze areál odděluje od města. Naopak plot mezi Stromovkou a areálem by měl být zachován, bude v něm ale více vstupů.

Změnami projde celkově i vnitřní uspořádání Výstaviště. "Pro další rozvoj je potřeba areál Výstaviště zpřehlednit rozdělením do zón podle převládajících aktivit," píše se v dokumentu. Mělo by jich být pět: zóna kultury, open air a amfiteátr pro kulturně-komerční akce, zóna zábavy, zóna relaxu a sportovní zóna.

Výstaviště má do konce roku 2014 v pronájmu společnost Incheba. V budoucnu by měla na Výstavišti pouze pořádat některé výstavy, již jej ale nebude spravovat. Zda bude město areál od roku 2015 spravovat samo, či najde nového správce, zatím vedení Prahy nerozhodlo. Stejně tak není rozhodnuto, odkud případně Praha vezme odhadované dvě miliardy na opravu Výstaviště.

Do budov v areálu Výstaviště se řadu let neinvestovalo a na jejich stavu se podepsaly i povodně. Obrovské škody napáchal požár, při němž v roce 2008 shořelo západní křídlo Průmyslového paláce. Praha nyní řeší, jak nákladné opravy zaplatit.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz