Praha zatím nevypíše zakázku na stánky pro Václavské náměstí

Praha zatím nevypíše zakázku na stánky pro Václavské náměstí

(19. 2. 2014) (ČTK) - Praha zatím nevypíše výběrové řízení na výrobu nových prodejních stánků pro Václavské náměstí. Magistrátním památkářům se totiž nelíbí navrhovaný vzhled stánků ve tvaru lodě podle návrhu architektonické kanceláře Cigler Marani Architects.

 
 
 
 

Praha zatím nevypíše zakázku na stánky pro Václavské náměstí

(ČTK) - Praha zatím nevypíše výběrové řízení na výrobu nových prodejních stánků pro Václavské náměstí. Magistrátním památkářům se totiž nelíbí navrhovaný vzhled stánků ve tvaru lodě podle návrhu architektonické kanceláře Cigler Marani Architects.


Na tiskové konferenci to včera řekl radní Lukáš Manhart (TOP 09). Město chce projekt přepracovat a vyhlásit jiný tendr. Výměna stánků je tak v nedohlednu.

Záměr vypsat výběrové řízení za 44,2 milionu korun bez DPH schválila rada v dubnu loňského roku. Prvních šest prosklených kiosků ve tvaru lodě z dílny Cigler Marani Architects mělo v horní části náměstí stát už vloni. Zbylých šest pak po rekonstrukci spodní části náměstí, kterou město plánuje řadu let.

Nyní se ale výměna odsouvá na neurčito. "Odbor památkové péče vydal negativní stanovisko. Probíhají diskuse odboru ohledně vzhledu, abychom mohli zahájit zadávací řízení," uvedl Manhart.

Na náměstí bylo původně třiadvacet stánků s občerstvením, květinami i tiskem. Praha se ale rozhodla vyměnit prodejny i jejich provozovatele. Ke konci roku 2012 proto ukončila většinu nájemních smluv. Zavírání stánků vzbudilo velké emoce i pozornost veřejnosti. Stánky postupně ukončily provoz, dodnes ale některé na náměstí zůstávají stát. Město kvůli tomu podalo žalobu o vyklizení. Soud zatím nerozhodl.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz