Pražírna a prodejna kávy Gill's Coffee

Pražírna a prodejna kávy Gill's Coffee

(20. 5. 2016) Fandament Architects

   
 
 
 
 

Pražírna a prodejna kávy Gill's Coffee

Nová prodejna pražené kávy sídlí v domě, kde společnost Konzulta Brno a.s. provozuje zakázkovou pražírnu výběrové kávy. Pro tuto společnost jsme vytvořili prostor na ochutnávku čerstvě upražené kávy. V konceptu jsme se snažili zdůraznit různorodost káv po celém světě. Aroma kávy navozuje vůni dálek a její původ. Exotická atmosféra, použití tradičních materiálů nebo dekor domorodých kmenů byly nosnou myšlenkou návrhu. Většina kaváren jsou bílé až sterilně čisté, proto jsme chtěli vytvořit interiér zabydlenější a útulnější.
V interiéru se promítá kompozice tří hlavních materiálů. Monoblok baru je nejexponovanější místo celého prostoru. Jeho čelo a pracovní deska jsou v černé barvě z kompaktních desek Fundermax. Bar je vyvýšený na stupínku, který zdůrazňuje jeho funkci. Je to místo, kde se odehrává příprava kávy. Dalším materiálem je tu dřevo. Materiál dřevěné podlahy se odráží v lamelovém podhledu z masivu. Do podhledu jsou zapuštěná talířová světla o průměru 80 cm. Tvarově jednoduché dřevěné stolky a židle jsou také z masivu a podtrhují individuální charakter prostoru. Koncepci materiálů doplňuje designový keramický obklad s černobílou grafikou. Obklad symbolizuje ornamentálnost etnických vzorů. Po pravé straně naproti baru je mapa světa, na kterou je možné umístit popisky lokalit, odkud firma kávu dováží.
Prostor je rozdělen na dvě části. Prodejnu od zázemí odděluje posuvná stěna s tabulovou barvou, na které je uvedena aktuální nabídka. V zázemí se nachází jednací místnost s kuchyňkou a toaleta. Přímý vstup z ulice vybízí zákazníky k rychlé ochutnávce té nejlepší kávy.
Autorská zpráva
Foto: Jakub Holas


Autor: Fandament Architects - Pavel Lazarov, Václav Kocián, Miroslav Korbička
Místo: Veveří 456/9, Brno
www.gills.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz