Pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí k Lednímu medvědovi

Pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí k Lednímu medvědovi

Vítězné náměstí, praha 6-Dejvice

(5. 6. 2015) O umístění budovy se v Dejvicích diskutuje řadu let.

   
 
 
 
 

Pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí k Lednímu medvědovi

(ČTK) - Pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí týkající se stavby takzvaného Ledního medvěda na Vítězném náměstí. Projekt není v souladu s územním plánem a s požadavky památkové péče, zjistila ČTK z rozhodnutí stavebního úřadu. Investor, společnost Vítězné náměstí, která patří do skupiny PPF Real Estate, musí projekt upravit. Mluvčí společnosti Miroslav Beneš se nechtěl k situaci vyjadřovat. "S rozhodnutím magistrátu se seznamujeme," uvedl bez dalšího komentáře.

Stavební úřad zohlednil rozhodnutí městského soudu, který nedávno zrušil úpravu územního plánu týkající se objemu stavby. Navíc přihlédl k loňskému výroku ministerstva kultury, které zrušilo kladný posudek magistrátních památkářů. Stavba takových rozměrů je podle ministerstva nepřípustná.

O umístění budovy se v Dejvicích diskutuje řadu let. Návrh architekta Radana Hubičky vyvolává u veřejnosti i odborníků rozporuplné reakce, jak je tomu v případě netradiční architektury pravidelně. Polyfunkční budova má dotvořit dosud otevřený blok domů, čímž by zásadně proměnila vzhled náměstí. Investor říká, že stavba vedle administrativních ploch přinese i nové služby pro obyvatele, plánuje se kavárna, menší obchody a garáže.

Odpůrci ale upozorňují na velikost plánované budovy. Občanská sdružení navíc vyčítají politikům minulá rozhodnutí týkající se obecního pozemku, na kterém se radnice namísto dříve plánované budovy radnice rozhodla ve spolupráci se soukromým investorem postavit komerční budovu. Účasti na projektu se Praha 6 nakonec vzdala. Investorovi Ledního medvěda ale zůstalo předkupní právo na pozemek.

Nejbohatší Čech Petr Kellner, který stojí za skupinou PPF, chystá v Praze i jiné výrazné stavební projekty. Nejvíce pozornosti vzbudilo loňské bourání hotelu Praha a plánovaná výstavba školy, shodou okolností také v Dejvicích nedaleko Vítězného náměstí. Kellner mimo jiné plánuje stavbu nejvyššího českého mrakodrapu na Chodově.

Doplněno Stavabweb:
Vítězné náměstí - Polyfunkční budova „LINE“
Polyfunkční budova „LINE“ bude umístěna na Vítězném náměstí v centrální části Prahy 6, které je dopravním a obchodním jádrem oblasti Dejvic. Prostory o velikosti přibližně 15 tisíc m2 budou využity pro administrativní účely, služby občanské vybavenosti (1 a 2 nadzemní podlaží) a obchody.
Občanská vybavenost pojme obchodní jednotky, kavárnu a mediatéku - knihovnu. Návrh budovy vychází a respektuje zásady regulace pro Vítězné náměstí. Design a umístění budovy bylo oceněno řadou renomovaných architektů. Návrh Architektonického Atelieru Radana Hubičky zvítězil v oficiální soutěži České komory architektů.
Investor: Vítězné náměstí a.s.
Architekt: Architektonický Atelier Radana Hubičky s.r.o.
Původní harmonogram projektu:
Zahájení stavby říjen 2013
Zprovoznění budovy duben 2015zdroj: viteznenamesti.cz

Lední medvěd

Související články:


 
 
 
 
50.1005372
14.3960995
Pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí k Lednímu medvědovi

Pražský magistrát zrušil územní rozhodnutí k Lednímu medvědovi
Vítězné náměstí
praha 6-Dejvice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz