Pražský Myslbek čeká rozsáhlá modernizace

Pražský Myslbek čeká rozsáhlá modernizace

(28. 5. 2013) Pražský Myslbek, prestižní kancelářskou budovu v centru české metropole, čeká rozsáhlá modernizace. Má trvat dva roky, ovšem neměla by ovlivnit běžný provoz budovy. Investice ve výši 1 milionu eur dá nový vzhled společným prostorám s cílem vyhovět rostoucím nárokům firem. Myslbek bude rovněž usilovat o ekologický certifikát a nadále optimalizovat svoji energetickou spotřebu.

 
 
 
 

Pražský Myslbek čeká rozsáhlá modernizace

Pražský Myslbek, prestižní kancelářskou budovu v centru české metropole, čeká rozsáhlá modernizace. Má trvat dva roky, ovšem neměla by ovlivnit běžný provoz budovy. Investice ve výši 1 milionu eur dá nový vzhled společným prostorám s cílem vyhovět rostoucím nárokům firem. Myslbek bude rovněž usilovat o ekologický certifikát a nadále optimalizovat svoji energetickou spotřebu.

nové lobby
„Pokud si chceme udržet stávající nájemníky a přilákat nové, musíme průběžně investovat do zlepšování pracovního prostředí,“
říká Gregoire Lemonnier, Asset Manager pražského Myslbeku. „Připravili jsme proto důkladnou modernizaci, která se bude nejprve týkat vstupních hal z ulice Na Příkopě a později společných prostor na jednotlivých patrech, jako jsou toalety nebo chodby k výtahům.“

Práce na modernizaci vstupní haly začaly 23. května a mají být hotové na konci roku. První na řadě je Hala 1 (Na Příkopě 19), následuje Hala 2 (Na Příkopě 21). Oba vstupy budou během prací normálně k dispozici.

Současný vzhled vstupních hal je určen původním projektem z poloviny 90. let, kdy administrativně-obchodní centrum vzniklo. „Nový interiér bude odpovídat dnešní představě o reprezentativním vstupu do kancelářských prostor. Nicméně svým střídmým pojetím a použitím těch nejkvalitnějších materiálů se celkový vzhled stane nadčasovým a opravdu reprezentativním,“ říká Radek Teichman ze studia Jestico + Whiles, které má na starost architektonický design.

Zelený certifikát efektivity
Letos bude Myslbek také usilovat o certifikát BREEAM In-Use, který by měl získat na konci roku. BREEAM In-Use je program určený k hodnocení energetické náročnosti již fungujících budov (nikoli nově budovaných) a podporuje vznik dlouhodobých plánů na zvyšování energetické efektivity.

Certifikát BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) vznikl ve Velké Británii v roce 1990 a dnes se používá ve více než 50 zemích. Lze ho aplikovat na všechny typy nerezidenčních budov, jako jsou komerční, průmyslové, retailové a institucionální projekty. Hodnotí se zejména spotřeba a toky energií, vliv na skleníkový efekt, nakládání s odpady, kvalita ovzduší, hlukové znečištění, požární zabezpečení, ekologické zacházení s papírem a výběr stavebních materiálů.

Myslbek je prestižní lokalita v historickém centru Prahy nacházející se v samém srdci obchodního života metropole a poblíž významných hotelů (Intercontinental, Marriot, Renaissance, Four Seasons). Myslbek nabízí firmám až 3 800 m2 na jediném patře a celkem 324 podzemních parkovacích míst. Díky tomu a řadě dalších služeb je Myslbek ideálním místem pro mezinárodní korporace, které hledají sídlo v českém hlavním městě.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb
Myslbek, obchodní a kancelářské centrum
místo: Praha 1, Na příkopě
Polyfunkční dům
4PP a 7NP
zastavěná plocha 24 tis m2
obestavěný prostor 190 tis m3
celková podlahová plocha 50 tis m2
plocha kanceláří 17,6 tis m2
komerční plochy 8,5 tis m2
324 parkovacích stání
Investor: Myslbek a.s., Campenon Bernard SGE v.o.s.
Autor návrhu: Ing.arch. Z. Hölzel, akad.arch. J. Kerel, arch.C. Parent
Projekt: 1994 SP
Realizace: 11/1994 - 12/1996 


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz