Pražský Myslbek čeká rozsáhlá modernizace

Pražský Myslbek čeká rozsáhlá modernizace

(28. 5. 2013) Pražský Myslbek, prestižní kancelářskou budovu v centru české metropole, čeká rozsáhlá modernizace. Má trvat dva roky, ovšem neměla by ovlivnit běžný provoz budovy. Investice ve výši 1 milionu eur dá nový vzhled společným prostorám s cílem vyhovět rostoucím nárokům firem. Myslbek bude rovněž usilovat o ekologický certifikát a nadále optimalizovat svoji energetickou spotřebu.

 
 
 
 

Pražský Myslbek čeká rozsáhlá modernizace

Pražský Myslbek, prestižní kancelářskou budovu v centru české metropole, čeká rozsáhlá modernizace. Má trvat dva roky, ovšem neměla by ovlivnit běžný provoz budovy. Investice ve výši 1 milionu eur dá nový vzhled společným prostorám s cílem vyhovět rostoucím nárokům firem. Myslbek bude rovněž usilovat o ekologický certifikát a nadále optimalizovat svoji energetickou spotřebu.

nové lobby
„Pokud si chceme udržet stávající nájemníky a přilákat nové, musíme průběžně investovat do zlepšování pracovního prostředí,“
říká Gregoire Lemonnier, Asset Manager pražského Myslbeku. „Připravili jsme proto důkladnou modernizaci, která se bude nejprve týkat vstupních hal z ulice Na Příkopě a později společných prostor na jednotlivých patrech, jako jsou toalety nebo chodby k výtahům.“

Práce na modernizaci vstupní haly začaly 23. května a mají být hotové na konci roku. První na řadě je Hala 1 (Na Příkopě 19), následuje Hala 2 (Na Příkopě 21). Oba vstupy budou během prací normálně k dispozici.

Současný vzhled vstupních hal je určen původním projektem z poloviny 90. let, kdy administrativně-obchodní centrum vzniklo. „Nový interiér bude odpovídat dnešní představě o reprezentativním vstupu do kancelářských prostor. Nicméně svým střídmým pojetím a použitím těch nejkvalitnějších materiálů se celkový vzhled stane nadčasovým a opravdu reprezentativním,“ říká Radek Teichman ze studia Jestico + Whiles, které má na starost architektonický design.

Zelený certifikát efektivity
Letos bude Myslbek také usilovat o certifikát BREEAM In-Use, který by měl získat na konci roku. BREEAM In-Use je program určený k hodnocení energetické náročnosti již fungujících budov (nikoli nově budovaných) a podporuje vznik dlouhodobých plánů na zvyšování energetické efektivity.

Certifikát BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) vznikl ve Velké Británii v roce 1990 a dnes se používá ve více než 50 zemích. Lze ho aplikovat na všechny typy nerezidenčních budov, jako jsou komerční, průmyslové, retailové a institucionální projekty. Hodnotí se zejména spotřeba a toky energií, vliv na skleníkový efekt, nakládání s odpady, kvalita ovzduší, hlukové znečištění, požární zabezpečení, ekologické zacházení s papírem a výběr stavebních materiálů.

Myslbek je prestižní lokalita v historickém centru Prahy nacházející se v samém srdci obchodního života metropole a poblíž významných hotelů (Intercontinental, Marriot, Renaissance, Four Seasons). Myslbek nabízí firmám až 3 800 m2 na jediném patře a celkem 324 podzemních parkovacích míst. Díky tomu a řadě dalších služeb je Myslbek ideálním místem pro mezinárodní korporace, které hledají sídlo v českém hlavním městě.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb
Myslbek, obchodní a kancelářské centrum
místo: Praha 1, Na příkopě
Polyfunkční dům
4PP a 7NP
zastavěná plocha 24 tis m2
obestavěný prostor 190 tis m3
celková podlahová plocha 50 tis m2
plocha kanceláří 17,6 tis m2
komerční plochy 8,5 tis m2
324 parkovacích stání
Investor: Myslbek a.s., Campenon Bernard SGE v.o.s.
Autor návrhu: Ing.arch. Z. Hölzel, akad.arch. J. Kerel, arch.C. Parent
Projekt: 1994 SP
Realizace: 11/1994 - 12/1996 


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz