Projekt domu v severních Čechách

Projekt domu v severních Čechách

(21. 3. 2016) Markéta Zdebská

   
 
 
 
 

Projekt domu v severních Čechách

Projekt domu v severních Čechách
Markéta Zdebská

Pozemek má složité výškové poměry, na okraji lesa, severně od Nového Boru. Umístění stavby je dáno tvarem parcely a požadavky na užitnou plochu domu, příjezdovou cestou a výhledy. Podlouhlá zahrada s původními solitérními stromy je doplněna o ovocný sad zakončený altánem. 
Dům je definován jako „objekt v objektu" s různou mírou soukromí od volné, polodivoké zahrady, až po intimní atrium uprostřed domu. Fasádu obytného prostoru před vnějším zrakem chrání vymezení soukromé terasy s atmosférami záhonků, paloučků a úkrytů v polostínu stromů. Otvory v obvodové zdi rámují výhledy do blízké i vzdálené krajiny.
Materiály: Obvodová zeď a pochozí plochy soukromé zahrady jsou navrženy z opuky, vjezd vstup na zahradu a otvory ve zdi lze zahalit dřevěnými posuvnými vraty, či žaluziemi. Fasáda domu je z velké části prosklená. Střechu pokrývá intenzivní zeleň.

Autorská zpráva
Vizualizace: Jan Drška 
 

Pozemek: 3000 m2
Zastavěná plocha: 700 m2
Užitná plocha: 330 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz