Projekt Florenc

Projekt Florenc

(21. 11. 2011) V Praze na Florenci má příští rok začít stavba multifunkčního centra za asi pět miliard korun. Rozsáhlý projekt nahradí komplex budov České typografie, novou pasáží propojí ulice Na Florenci a Na Poříčí. Projekt považuje za "pokračující špatnou tendenci", kdy jsou v Praze stavěny příliš velké a vysoké projekty. Hlavním architektem je ateliér Cigler Marani Architecs.

 
 
 
 

Projekt Florenc

V Praze na Florenci má příští rok začít stavba multifunkčního centra za asi pět miliard korun. Rozsáhlý projekt nahradí komplex budov České typografie, novou pasáží propojí ulice Na Florenci a Na Poříčí. Projekt považuje za "pokračující špatnou tendenci", kdy jsou v Praze stavěny příliš velké a vysoké projekty. Hlavním architektem je ateliér Cigler Marani Architecs.


Na Florenci má příští rok začít stavba centra za pět miliard
"Původně se komplex bývalé České typografie ((bývalého Rudého Práva - doplněno Stavbaweb) skládal ze šesti budov kanceláří, skladů a továrních hal. V rámci projektu budou budovy, kromě historické budovy do ulice Na Poříčí, zbourány a na jejich místě vyroste moderní administrativní palác," sdělila ČTK za investora, firmu Penta, Martina Válová.

Podle dokumentace předložené pro územní rozhodnutí bude mít objekt až devět nadzemních podlaží. Většina prostor, asi 48.000 metrů čtverečních, bude sloužit jako flexibilní kanceláře, jejichž rozloha může být upravena podle přání nájemce. V přízemí a prvním podzemním patře budou obchody a restaurace, v dalších dvou podlažích pod zemí bude parkoviště pro 600 automobilů.

"Součástí projektu je i vybudování veřejně přístupné zahrady ve vnitřní dvoraně areálu a také rekonstrukce historické Des Fourské zahrady, která je nyní opuštěným panelovým parkovištěm,"
uvedla Válová. Vnitřní náměstí má mít rozměry 75 na 39 metrů.

Podoba návrhu se příliš nelíbí zástupcům Klubu za starou Prahu. Podle Jakuba Bachtíka je velký a měl by být o několik pater snížen, nelíbí se mu ani architektonické ztvárnění. "Co tam vyroste, bude lepší než současné budovy, ale není to tak dobré, jak by mohlo být," řekl ČTK. Projekt považuje za "pokračující špatnou tendenci", kdy jsou v Praze stavěny příliš velké a vysoké projekty.

Stavební úřad již vydal na stavbu územní povolení, zatím není pravomocné, účastníci řízení se mohou odvolat, řekla ČTK mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Penta předpokládá, že územní rozhodnutí by mohlo vstoupit v platnost na počátku roku. Poté chce firma projekt oficiálně představit. "Do té doby ještě může doznat změn," poznamenala Válová.

Dodala, že stavba je prvním developerským projektem Penty v Česku. Výstavba by měla začít v roce 2012 a bude trvat až do roku 2014. V současné době se již v areálu bourají staré stavby, na konec roku je naplánována demolice vnější budovy. Penta plánuje za projekt zaplatit 200 milionů eur (asi 5,1 miliardy korun). Hlavním architektem je ateliér Cigler Marani Architecs.
zpráva ČTK

Doplněno Stavbaweb:
Záměrem Penty je vybudovat moderní administrativní centrum, které bude splňovat veškeré požadavky klientů na vysoce kvalitní administrativní a obchodní prostory, včetně podzemního parkingu.
V letech 2010 a 2011 se investor zaměří na kroky potřebné pro získání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Samotné stavební práce jsou plánovány v několika fázích v letech 2012-2015. Do doby zahájení prací bude budova včetně skladů a garáží k dispozici na dlouhodobý i krátkodobý pronájem.
www.projektflorenc.cz
(zdroj: Penta Investmens)

Jaké bude okolí Masarykova nádraží v Praze?
Sedm architektů vystavovalo v červnu v prostorách Fakulty architektury Českého vysokého učení technického v Praze-Dejvicích své návrhy na zástavbu této lokality. Vypracování architektonických studií zaplatil developer - společnost Masaryk Station Development (MSD).
Návrhy CMC Architects, FNA, AP atelier, Jean Nouvel - Stritecky Krupauer, ADNS, AR Syst, Cigler Marani).
Návrhy naleznete zde.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz