Projekt Florentinum je zkolaudovaný

Projekt Florentinum je zkolaudovaný

(31. 10. 2013) Realitní projekt Florentinum investiční skupiny Penta, který se nachází v Praze v ulici Na Florenci, získal pravomocný kolaudační souhlas. Ten byl vydán 18. října 2013. Samotná stavba Florentina trvala 20 měsíců.
Projekt získal předcertifikaci LEED Gold. Jeho architektem je společnost Cigler Marani Architects.

 
 
 
 

Projekt Florentinum je zkolaudovaný

Realitní projekt Florentinum investiční skupiny Penta, který se nachází v Praze v ulici Na Florenci, získal pravomocný kolaudační souhlas. Ten byl vydán 18. října 2013. Samotná stavba Florentina trvala 20 měsíců.
Projekt získal předcertifikaci LEED Gold. Jeho architektem je společnost Cigler Marani Architects.Penta zároveň zahájila opravu vozovky ulice Na Florenci, na které odstraní havarijní stav a vytvoří nový povrch. Oprava bude dokončena v listopadu 2013. Penta plánuje slavnostní otevření prostor projektu na jaře 2014.

Časový průběh projektu Florentinum
– Vstup Penty do projektu – leden 2010
– Získání souhlasu EIA – listopad 2010
– Povolení na bourací práce – červenec 2011 a listopad 2011 (2. etapa)
– Územní rozhodnutí – prosinec 2011
– Stavební povolení – březen 2012
– Zahájení výstavby – březen 2012
– Kolaudace – říjen 2013
Celková délka projektu: 46 měsíců

Projekt Florentinum představuje 49 tisíc m² hrubé plochy kanceláří na 9 podlažích; doplňkové obchodní plochy na 7,5 tisících m² s komplexní skladbou služeb pro každodenní život (supermarket, drogerie, lékárna, restaurace, dětské centrum, kavárny, klientská centra, showroomy).
tisková zpráva

Související články:
Administrativní objekt Florentinum 20.3.2012 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz