Projekt Office Islands v Letňanech získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“

Projekt Office Islands v Letňanech získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“

(21. 9. 2010) Plánovaný kancelářský projekt bude energeticky úsporný a šetrný k životnímu prostředí. Architekty komplexu jsou CMC architects, a. s., Vít Máslo a David R. Chisholm.

 
 
 
 

Projekt Office Islands v Letňanech získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“

Plánovaný kancelářský projekt bude energeticky úsporný a šetrný k životnímu prostředí. Architekty komplexu jsou CMC architects, a. s., Vít Máslo a David R. Chisholm.
HOCHTIEF Development Czech Republic získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“ pro projekt Office Islands, který přinese do pražských Letňan téměř 70 000 m2 kancelářských a obchodních ploch. Všech šest budov, z nichž se komplex skládá, získalo hodnocení „A“ pro nízkou spotřebu energie při provozu – méně než 62 kWh/m2rok. Office Islands je jedním z mála skutečně nízkoenergetických a „zelených“ projektů v Praze.

Komplex Office Islands bude disponovat nadstandardním zateplením fasády a izolacemi rozvodů chladu a tepla. Počítáno je s využitím tepelných čerpadel a chladících trámů. Všechny budovy budou vybaveny exteriérovým stíněním s automatizovaným řízením podle osluněnosti jednotlivých fasád a také regulací umělého osvětlení v závislosti na intenzitě denního světla.

Použity budou také nejnovější technologie zajišťující úspory vody - dešťová voda bude zachycována v retenčních nádržích pro zavlažování zeleně v areálu, spořící systém splachování pak zajistí redukci splaškových odpadních vod.

Areál Office Islands se nachází přímo u stanice metra Letňany, autobusového nádraží a parkoviště P+R a poblíž plánovaného vnějšího pražského okruhu, jehož dobudování ještě zlepší již nyní vynikající dopravní dostupnost projektu.

„Již od zahájení příprav na projektu Office Islands jsme věnovali maximální pozornost jeho budoucí nízké energetické náročnosti. Velký důraz jsme kladli na použití přírodních stavebních materiálů a využití moderních technologií vedoucích k minimalizaci spotřeby energie při provozu budov“, vysvětluje Peter Noack, jednatel společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic.

Cílem je připravit vysoce kvalitní kancelářské prostory, které budou mít co nejnižší provozní náklady a zároveň přispějí ke snížení zatížení životního prostředí. „V současné době pracujeme na získání mezinárodně uznávané certifikace LEED,“ dodal Peter Noack.  

 

Tisková zpráva Hochtief Development, 16. 9. 2010

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz