Projekt Office Islands v Letňanech získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“

Projekt Office Islands v Letňanech získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“

(21. 9. 2010) Plánovaný kancelářský projekt bude energeticky úsporný a šetrný k životnímu prostředí. Architekty komplexu jsou CMC architects, a. s., Vít Máslo a David R. Chisholm.

 
 
 
 

Projekt Office Islands v Letňanech získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“

Plánovaný kancelářský projekt bude energeticky úsporný a šetrný k životnímu prostředí. Architekty komplexu jsou CMC architects, a. s., Vít Máslo a David R. Chisholm.
HOCHTIEF Development Czech Republic získal Průkaz energetické náročnosti budovy „A“ pro projekt Office Islands, který přinese do pražských Letňan téměř 70 000 m2 kancelářských a obchodních ploch. Všech šest budov, z nichž se komplex skládá, získalo hodnocení „A“ pro nízkou spotřebu energie při provozu – méně než 62 kWh/m2rok. Office Islands je jedním z mála skutečně nízkoenergetických a „zelených“ projektů v Praze.

Komplex Office Islands bude disponovat nadstandardním zateplením fasády a izolacemi rozvodů chladu a tepla. Počítáno je s využitím tepelných čerpadel a chladících trámů. Všechny budovy budou vybaveny exteriérovým stíněním s automatizovaným řízením podle osluněnosti jednotlivých fasád a také regulací umělého osvětlení v závislosti na intenzitě denního světla.

Použity budou také nejnovější technologie zajišťující úspory vody - dešťová voda bude zachycována v retenčních nádržích pro zavlažování zeleně v areálu, spořící systém splachování pak zajistí redukci splaškových odpadních vod.

Areál Office Islands se nachází přímo u stanice metra Letňany, autobusového nádraží a parkoviště P+R a poblíž plánovaného vnějšího pražského okruhu, jehož dobudování ještě zlepší již nyní vynikající dopravní dostupnost projektu.

„Již od zahájení příprav na projektu Office Islands jsme věnovali maximální pozornost jeho budoucí nízké energetické náročnosti. Velký důraz jsme kladli na použití přírodních stavebních materiálů a využití moderních technologií vedoucích k minimalizaci spotřeby energie při provozu budov“, vysvětluje Peter Noack, jednatel společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic.

Cílem je připravit vysoce kvalitní kancelářské prostory, které budou mít co nejnižší provozní náklady a zároveň přispějí ke snížení zatížení životního prostředí. „V současné době pracujeme na získání mezinárodně uznávané certifikace LEED,“ dodal Peter Noack.  

 

Tisková zpráva Hochtief Development, 16. 9. 2010

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

11. 7. 2021 18:08:40

Re: Bastion Florenc

Sracka

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz