Projekt pro Nákladové nádraží Žižkov

Projekt pro Nákladové nádraží Žižkov

(21. 9. 2007)

 
 
 
 

Projekt pro Nákladové nádraží Žižkov

Fotogalerie ke článku (1)

Nákladové nádraží na Žižkově, současný stav. Foto Petr Vorlík

Nákladové nádraží na Žižkově, současný stav. Foto Petr Vorlík
Celá fotogalerie (1)

Discovery Group si vybrala pro svůj žižkovský projekt společnost Hamiltons Architects
Discovery Group, soukromá developerská a investiční společnost se sídlem v Praze, dnes oznámila, že si pro svůj žižkovský projekt vybrala mezinárodní architektonické studio Hamiltons. To bude zodpovědné za vytvoření návrhu projektu, který se bude nacházet
v severní části bývalého Nákladového nádraží Žižkov. Společnost Hamiltons byla vybrána po dlouhém hledání především pro svou úspěšnou činnost v oblasti projektů přestavby vnitřních částí města. Projekty společnosti jsou vždy integrovány do okolní architektury a nenaruší tak charakter místa a širšího okolí.

Společnost Hamiltons, která má své sídlo v Londýně, se v minulosti podílela na rekonstrukci a obnově několika městských částí, považovaných za tzv. "brownfields", ve Velké Británii a Evropě. Mezi nejzajímavější projekty společnosti Hamiltons z poslední doby patří:

Manchester Victoria Station


Manchester Victoria Station: Společnost Hamiltons zvítězila ve výběrovém řízení na obnovu Manchester Victoria Station a okolí. Společně s developerem AMEC, Network Rail a městem Manchester v současnosti pracuje na podrobných návrzích, které budou předloženy ke schválení v roce 2008. První fáze bude zahrnovat obnovu nádraží samotného a výstavbu první komerční budovy. Celý projekt bude zahrnovat veřejné a komerční budovy s rozvinutou infrastrukturou.

Birmingham Eastside

Birmingham Eastside: V roce 2004 vyhrála společnost Hamiltons soutěž Eastside Partnership na vypracování návrhu pro 10akrový pozemek vzdálený necelých 5 minut chůze od centra města. Jedná se o jedinečnou příležitost opětovně připojit východní část města Eastside k již existujícímu centru. Výstavba projektu byla umožněna demolicí vyvýšeného kruhového objezdu z 60. let známého též pod názvem birminghamský "betonový límec". Součástí návrhu je architektonická strategie, jež má za úkol vytvořit vnitřně strukturovanou a kohezní městskou oblast, která bude respektovat charakter místa a zároveň plynule naváže na developerské projekty v okolí Eastside. Mezi plánované projekty patří nákupní centrum Bullring a rozsáhlý víceúčelový projekt společností Countryside Properties, Land Securities a David McLean Developments a také nový městský park a knihovna, o jejichž vznik se postarala birminghamská městská rada.

"Spojení silné britské ekonomiky, přípravy na Olympijské hry 2012 a dobrá pověst britských architektů v oblasti inovativních řešení přitáhly do londýnských architektonických firem designéry z celého světa. Chtěli jsme těžit z této atmosféry a společnost Hamiltons byla ze všech firem, které jsme vzali v úvahu, nejzajímavější. Součástí týmu budou samozřejmě i čeští a doufáme, že celý proces bude přínosem pro všechny zúčastněné strany," řekl David Lawn, ředitel developmentu Discovery Group.

"Jakmile jsme se dozvěděli, že jsme byli vybráni pro žižkovský projekt, uvědomili jsme si, že je to opravdu jedinečná příležitost. Ke každému projektu přistupujeme zcela individuálně a samotný návrh předchází důkladná analýza. Hned při naší první návštěvě pozemku nám bylo jasné, že bude velmi důležité začlenit tento víceúčelový projekt do širšího architektonického kontextu místa a celého města. Hlavním rysem, který ovlivní výsledný návrh, bude design trvale udržitelného rozvoje, řekl Ian Bogle, ředitel Hamiltons Architects.

První fáze projektu Žižkov, který se bude rozkládat na přibližně 4 hektarech, bude zahrnovat maloobchodní a zábavní centrum a rezidenční prostory. Projekt bude sloužit jako "vstupní brána" do nové městské čtvrti, která se bude nacházet na pozemku bývalého nákladového nádraží. Po dokončení všech fází bude projekt disponovat přibližně 120 000 m2 rezidenčních ploch (přibližně 2 000 bytů), 60 000 m2 maloobchodních a zábavních ploch, hotelem se 150 lůžky, 10 000 m2 kancelářských prostor a 1,5 hektaru parkovacích ploch.

Zdroj: Discovery Group, Hamiltons, Crest Communications. 6. září 2007

Foto v záhlaví Petr Vorlík

Aktuální obrazová dokumentace není dostupná.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz