Projekt The Residence v Cornwallu

Projekt The Residence v Cornwallu

(10. 2. 2015) Nádherné, členité pobřeží britského Cornwallu dnes přitahuje návštěvníky novou atrakcí. Projekt The Residence čítá 50 jedinečných Eko chat, postavených podle nejnovějších standardů udržitelnosti, elegance a pohodlí. Projekt v ceně 6 milionů liber postavila cornwallská firma Building With Frames; nabízí chaty se třemi ložnicemi do soukromého vlastnictví nebo jako investici s řízeným příjmem z pronájmu, jenž zajistí její návratnost.

 
 
 
 

Projekt The Residence v Cornwallu

Nádherné, členité pobřeží britského Cornwallu dnes přitahuje návštěvníky novou atrakcí. Projekt The Residence čítá 50 jedinečných Eko chat, postavených podle nejnovějších standardů udržitelnosti, elegance a pohodlí. Projekt v ceně 6 milionů liber postavila cornwallská firma Building With Frames; nabízí chaty se třemi ložnicemi do soukromého vlastnictví nebo jako investici s řízeným příjmem z pronájmu, jenž zajistí její návratnost.

Při výstavbě cornwallského projektu The Residence s padesáti jedinečnými eko chatami byla využita paropropustná membrána DuPont Tyvek®. Foto Building with Frames
Při výstavbě cornwallského projektu The Residence s padesáti jedinečnými eko chatami byla využita paropropustná membrána DuPont Tyvek®.
Foto Building with Frames


Chaty vystavěné podle britských předpisů na code Level 4 a výše jsou realizovány na základě rámové konstrukce s využitím SIPS (systému konstrukčních izolovaných panelů) v kombinaci s vysoce kvalitními materiály, jako je tepelně upravené dřevo Thermowood® a špičková paropropustná membrána DuPont™ Tyvek®. Díky nim mají chaty velmi dobré energetické parametry, jež jsou v těchto moderních stavbách s plochou střechou podpořeny i vzduchovými tepelnými čerpadly a dalšími systémy snižujícími uhlíkovou stopu. 

Při výstavbě projektu bylo využito 5 500 čtverečních metrů membrány DuPont™ Tyvek® Housewrap, jež má zajistit maximální neprodyšnost, ochranu proti vlhkosti, tepelné úspory a vysoký vnitřní komfort. Stephen Boyd, ředitel společnosti Building With Frames z cornwallského města Truro, si vybral DuPont™ Tyvek® kvůli jeho reputaci trvalé kvality. Materiál plně odpovídá potřebám jediné stavební firmy v hrabství Cornwall, která používá systém konstrukčních izolovaných panelů.

„Pro tento projekt jsou velmi důležité tepelné vlastnosti materiálů a jejich neprodyšnost. Při výstavbě musíme nejenom vyhovět stavebním normám, ale chceme také splnit standard naší firmy, a to co nejnižší propustnost vzduchu. V rámci tohoto konkrétního projektu se chceme dostat na propustnost pod hranici 1 m3/m2/hodinu, což za pomoci membrány DuPont™ Tyvek® můžeme relativně důsledně a bez výkyvů splnit pro celou stavbu,“ vysvětluje Stephen Boyd.

Stephen dodává, že „pro stavby v oblastech, jako je Cornwall, je nesmírně důležitá odolnost proti vlivům zimního počasí a ochrana proti ničivé kondenzaci par. Proto je paropropustná membrána s dobrým vodním sloupcem nutností. DuPont™ Tyvek® má všechny vlastnosti, které potřebujeme, v jedné jediné vrstvě – je to vysoce výkonná, ochranná a udržitelná membrána“.

Při výstavbě cornwallského projektu The Residence s padesáti jedinečnými eko chatami byl využit systém konstrukčních izolovaných panelů a izolace špičkovou paropropustnou membránou DuPont Tyvek® Housewrap. Foto Building with Frames Při výstavbě cornwallského projektu The Residence s padesáti jedinečnými eko chatami byl využit systém konstrukčních izolovaných panelů a izolace špičkovou paropropustnou membránou DuPont Tyvek® Housewrap. Foto Building with Frames
Při výstavbě cornwallského projektu The Residence s padesáti jedinečnými eko chatami byl využit systém konstrukčních izolovaných panelů a izolace špičkovou paropropustnou membránou DuPont Tyvek® Housewrap.
Foto Building with Frames


DuPont™ Tyvek® je na trhu membrán unikátní díky své jednovrstevné konstrukci, jež je přirozeně paropropustná, ale zároveň odolná proti větru a vodě. Membrána DuPont™ Tyvek® je lehká, ale robustní, jednoduše se instaluje na vnější zdi a střechy a vyznačuje se vysokou spolehlivostí a výkonem. Membrána DuPont™ Tyvek® prošla důkladným testováním a hodnocením; technicky ho podporuje výrobce, který je celosvětově znám svými kvalitními službami a bezpečnými a udržitelnými produkty.

První chaty projektu The Residence v resortu Gwel an Mor v cornwallském středisku Portreath jsou již dokončeny a brzy si jejich komfort i krásné okolí poprvé užijí první návštěvníci.
tisková zpráva 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz