Projektstudio: Concpet House

Projektstudio: Concpet House

(17. 3. 2014) Concept House ukáže Porubanům, jestli je čistý vzduch.

 
 
 
 

Projektstudio: Concpet House

Concept House ukáže Porubanům, jestli je čistý vzduch.


Ateliér PROJEKTSTUDIA je v nejvyšším 8. patře

(Ostrava, 11. března 2014) - Zelená = dobré rozptylové podmínky, červená = překročené imisní limity. S pomocí jednoduché signalizace bude nárožní věž Concept house v Opavské ulici ukazovat aktuální kvalitu ovzduší.

"Signalizaci budou obstarávat LED diody v lodžiích, které budou napojeny na větrnou elektrárnu na střeše objektu. Diody v současné době vyzařují během noci zelené světlo, které stavbě dává trochu jiný výraz, než jaký má ve dne. Instalací senzorů kvality ovzduší a napojením dalších barevných diod chceme jednak zdůraznit náš zájem o ekologičnost a jednak poskytnout lidem z Poruby užitečnou službu s pomocí inovativního řešení," říká o chystaném zprovoznění systému architekt David Kotek PROJEKTSTUDIA, které Concept house navrhlo a postavilo.


Lodžie plní funkci světlovodu

Concept house – Černá perla 21. století

Osmipodlažní tmavěšedá stavba se vloni na jaře stala novou dominantou Ostravy-Poruby. Architektonický návrh multifunkčního domu vzešel z architektonické kanceláře PROJEKTSTUDIO, která v posledním, osmém patře budovy má svůj ateliér.Ateliér PROJEKTSTUDIA

Unikátnost budovy Concept house spočívá v několika věcech. První z nich je variabilita jednotlivých pater, kterou umožňuje skeletová stavba domu. Záleží tedy jen na majiteli nebo nájemci, jak (a zda vůbec) si prostor o výměře 240 m2 rozdělí příčkami. "Každé podlaží je provozně řešeno jako samostatný celek. Variabilitu umožňují mimo jiné i dvojité podlahy, ve kterých jsou vedeny všechny rozvody," uvádí autor architektonického návrhu David Kotek.


Veškeré rozvody jsou vedené v podlahách

Architekt pracuje se surovými materiály, od nehlazeného betonu až po lakovanou ocel. Všechny dotykové plochy v obytném prostoru tvoří dřevo. Dům je od kolaudace plně využit. "Těší nás, že jsme i v době tzv. ekonomické krize dokázali přijít s projektem, který si našel své investory," vysvětluje si atraktivitu budovy Kotek.


Concept house exteriér

Barevně je objekt pojat v tmavě šedé omítce se vsypem karbidu křemíku, který stavbě dává tajemnou, opalizující tvář. Tento materiál byl zvolen jako reminiscence na omítkové fasády Poruby, které tohoto efektu dříve využívaly díky použití dnes již neoblíbenému brizolitu se slídou. Právě proto se o budově Concept House mluví jako o nové Černé perle. Schodišťový prostor je v kombinaci pohledového betonu a čirého zasklení jednotlivých podest. Záměrem architekta bylo, aby stavbu bylo možné vnímat co nejvíce smysly, i proto ocelové schodiště při použití vydává charakteristické dunění ve vazbě na pohyb domem – stavba tedy má i svůj zvuk. Dalším typickým prvkem jsou pro budovu otvory ve vnější fasádě, které plní funkci světlovodu. Na střeše jsou umístěné dva větrníky, které jsou manifestem nízkoenergetičnosti stavby.


Kulatá okna charakterizují poslední patro i z venku


Pilíře ze surového betonu jsou v interiéru přiznané


Stomatologická ordinace

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz