Proměna podlaží Executive floor v Hotelu Hilton Prague

Proměna podlaží Executive floor v Hotelu Hilton Prague

(21. 6. 2022) Ian Bryan Architects

   
 
 
 
 

Proměna podlaží Executive floor v Hotelu Hilton Prague

Ian Bryan Architects (IBA), jeden z předních mezinárodních architektonických a designérských ateliérů v České republice, s potěšením oznamuje dokončení realizace proměny prostor podlaží Executive v Hotelu Hilton Prague.

Středobodem celého podlaží je exkluzivní salónek Executive lounge, který plynule přechází v recepci a odpočinkové prostory. Vznikly zde čtyři nové zasedací místnosti včetně velmi prominentního jednacího sálu. Salónek je rozdělen do samostatných zón s komfortním či pracovním posezením, krbem a barem s kávou a občerstvením.

Design salónku vychází z výrazné historické architektury a charakteru města Prahy. Bohaté a sytě barevné textury jsou doplněny mosaznými a měděnými prvky, které odkazují na bohaté pražské divadelní tradice, zatímco jedinečné vzory koberců připomínají typickou pražskou chodníkovou dlažbu. Dekorativní svítidla jsou inspirovaná českým sklářstvím a zakázková umělecká díla navazují na české lovecké a hudební dědictví a dotvářejí tak celkový obraz exkluzivních prostor.

Apartmány Executive suites přiléhající k salónku Executive lounge navazují na stejnou designovou linku a i zde byla inspirací bohatá pražská historie. Odstraněním nosné stěny došlo ke změně původních dispozic, takže prostor plynule přechází ze vstupní zóny do hlavní obytné zóny a dekorativní zástěna poskytuje jemné oddělení umožňující průhledy mezi oběma prostory.

Proměna podlaží Executive je výsledkem dlouhodobé spolupráce ateliéru IBA a hotelu Hilton Prague, která trvá vice než 20 let a mezi jejíž výrazné realizace patří například střešní bar Cloud 9 Sky Bar & Lounge, rekonstrukce všech 791 pokojů či zcela nové hotelového spa a fitness klubu.

Autorský team: Ing. arch. Ian Bryan, Ing. arch. Iveta Fabregat Navas, Ing. arch. Julia Niklasson, Ing. arch. Kateřina Danková, Ing. arch. Hana Tihonová

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz