Protestní stupínek je jednou z instalací LANDSCAPE

Protestní stupínek je jednou z instalací LANDSCAPE

(17. 12. 2018) Stupínek byl nominován na evropskou architektonickou cenu Miese van der Rohe

   
 
 
 
 

Protestní stupínek je jednou z instalací LANDSCAPE

Přestože LANDSCAPE FESTIVAL PRAHA 2019 již skončil, mnohé z jeho instalací stále zůstávají a oživují některé z Pražských divočin, v nichž se odehrál. Díky vstřícnému přístupu pracovníků Magistrátu hlavního města Prahy a městské části Praha 3, kteří přijali tyto intervence za své, se s nimi mohou Pražané setkávat a využívat je i nadále.

STÁLE PŘÍSTUPNÁ INSTALACE LFP ZÍSKALA NOMINACI NA CENU MIESE VAN DER ROHE
Nejvíce z původně dočasných zásahů zůstalo na vrchu Vítkov a Dolním Žižkově a to 15 z původních 29. Lidé si tak mohou stále využívat třeba Lavičku Lenku (Lenka Klodová), Pozorovatelnu (Lukáš Ehl, Tomáš Koumar), Czechoslovak Pixel (David Karásek a kol.), anebo vystoupat na Protestní stupínek z dílny slovenského ateliéru 2021, který byl tento týden nominován na prestižní cenu za současnou architekturu MIES VAN DER ROHE AWARD, která bývá udělována jednou za dva roky nejkvalitnějším realizacím z celé Evropy.

Na cyklostezce pod Vítkovem je pro projíždějící stále k dispozici například Pumptrack (Jiří Ullwer, Sabina Loudová), přičemž pěší si z ní stále ještě mohou zkrátit cestu na Florenc díky schodišti u divadla Ponec s názvem HIGHLINE ŽIŽKOV od ateliéru Archwerk. To bylo vybráno do Salonu dřevostaveb 2019. Zde začátkem měsíce zorganizovala skupina studentů v rámci akce Grab the trash úklid schodiště a přilehlé stezku, což je důkazem toho, že se festivalu daří podněcovat zájem občanů o veřejný prostor a jeho kultivaci. Dalšími ponechanými instalacemi jsou například Schodiště a Brána na Rohanském ostrově z dílny studia H3T.

LANDSCAPE FESTIVAL V ROCE 2019
Příští ročník festivalu bude pořádán ve spolupráci se Statutárním městem Ostravou. Obyvatelé a návštěvníci Ostravy se tak mohou těšit například na mezinárodní krajinářskou konferenci nebo na intervence zahraničních hvězd, jakými jsou Rintala Eggertsson (FI), NL Architects (NL) nebo zerozero (SK).
tisková zpráva

Související zprávy:
Landscape festival pokračuje  31.8.2018
Ve čtvrtek zahájí J.A.R. Landscape festival na Vítkově  20.6.2018
Landscape festival Praha 2018  8.6.2018
První vlaštovka Landscape festivalu Praha 2018  2.3.2018
LANDSCAPE FESTIVAL 2018: OPEN CALL  1.3.2018


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz