Protetické centrum

Protetické centrum

Huštěnovská 164, Staré Město

(30. 5. 2019) Rusina Frei architekti

   
 
 
 
 

Protetické centrum

S cílem vybudovat si vlastní prostory pro protetickou kliniku a dílnu zakoupil investor malý autoservis v řadové zástavbě přízemních domů ve Starém Městě. Převážně jednopatrové domy v okolí mají sedlové střechy s hřebeny podél ulice a uliční fasádu s průjezdem a jedním či dvěma okny.
Několikrát přestavovaný dům zabíral celý pozemek, který vznikl oddělením od většího stavení. Vnější podoba nového domu vychází z místní uliční zástavby s domy na půdorysu tvaru ve tvaru písmene L. Přestavba proto zachovala stávající uliční trakt servisu. Obnovením historické stopy dvorního křídla vnikl na pozemku dvorek potřebný pro osvětlení vnitřních místností.
V přízemí se nacházejí prostory zdravotnického zařízení přístupné pro pacienty: recepce, vyšetřovny, tělocvična a kancelář se zázemím. Nástavba z šikmých dřevěných lepených rámů v patře slouží jako výrobna s dílnou a sádrovnou. Zelený dvorek se stromem je využíván jako tréninkový chodník pro pacienty.
Fasáda do ulice zachovává a posiluje tradiční podobu domů s jedním hlavním vstupem a oknem do ulice. Uliční trakt i dvorní přístavba mají střešní krytinu z cementovláknitých šablon, stěny jsou omítané. Šikmé rozšíření otvorů umožňuje práci s proporcemi i uložení technických sítí.

Autorská zpráva
Foto: Rusina Frei architekti, Radek Brunecký

Autoři: Martin Rusina, Martin Frei; spolupráce Daniela Vaníčková, Markéta Poláčková
Užitná plocha: 216 m²
Obestavěný prostor: 955 m³

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz