První byty v komplexu Zahrada v Lysé n.L. budou hotové za rok

První byty v komplexu Zahrada v Lysé n.L. budou hotové za rok

(12. 6. 2012) Na návrhu projektu se podílejí čtyři studia - MS architekti, Jiran Kohout architekti, Podlipný Sladký architekti a Projektil architekti. Ta navrhla jak domy, tak jejich okolí i Pasáž s obchody a službami. Developerem projektu je společnost MS development. Výstavba celého projektu je rozdělena do pěti etap. První zahájí bytové domy Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, kavárnou a dvěma dalšími prostory pro podnikání či práci „doma“. Druhá etapa zahrne objekt Pasáže a bytový dům Jasany. Následovat bude výstavba dalších 9 domů a celý projekt Šporkův dům s 43 bytovými jednotkami (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

První byty v komplexu Zahrada v Lysé n.L. budou hotové za rok

Na návrhu projektu se podílejí čtyři studia - MS architekti, Jiran Kohout architekti, Podlipný Sladký architekti a Projektil architekti. Ta navrhla jak domy, tak jejich okolí i Pasáž s obchody a službami. Developerem projektu je společnost MS development. Výstavba celého projektu je rozdělena do pěti etap. První zahájí bytové domy Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, kavárnou a dvěma dalšími prostory pro podnikání či práci „doma“. Druhá etapa zahrne objekt Pasáže a bytový dům Jasany. Následovat bude výstavba dalších 9 domů a celý projekt Šporkův dům s 43 bytovými jednotkami (doplněno Stavbaweb).Lysá nad Labem (Nymbursko) 11. června (ČTK) -
V Lysé nad Labem začala v těchto dnech dlouho plánovaná stavba bytového komplexu Zahrada. První dva domy s 37 byty mají být zájemcům k dispozici v létě příštího roku. Na hektarovém pozemku má podle developera vzniknout 13 nízkoenergetických domů s 257 byty a pasáž s obchody, poštou, restauracemi, bazénem a ordinacemi lékařů. Požadavky na vybavení areálu určili obyvatelé města v dotazníkovém průzkumu, řekl ČTK tajemník radnice Miloš Dvořák.

Radnice uvolnila pozemek po bývalém pivovaru a podniku Fruta před třemi lety. V dotaznících se na 350 obyvatel města vyjádřilo k zařízení komplexu, který má stát více než 900 milionů korun. Oproti původním předpokladům developera stavba začala o rok později.

"Generální dodavatel v současné době pracuje na základech obou bytových domů. Kolaudace a následné převzetí bytů v domech Jasmín a Modřín jsou stanoveny na červenec až září 2013,"
upřesnil ředitel developerské společnosti MS development Michal Šourek.

Byty v domech pojmenovaných Jasmín a Modřín budou mít dispozice 2+kk až 4+kk. Projekt počítá se sklepy, sklady i s boxy na úschovu kol. Každý z bytů bude mít terasu, předzahrádku nebo balkon. Za metr čtvereční zaplatí kupec cenu začínající na 28.000 korunách včetně DPH, uvedl Šourek.

Domy mezi ulicemi Jedličkova, Zahradní a Pivovarská budou obklopeny zelení o rozloze téměř 14.000 metrů čtverečních s altány, vodními plochami a dětskými hřišti. Podzemní garáže mají pojmout na 350 automobilů. Všechny bytové domy budou podle developera mít průkaz energetické náročnosti třídy A, tím tedy tabulkově nejnižší spotřebu dodávané energie.

Ve Středočeském kraji se v prvním letošním čtvrtletí začalo stavět 1608 nových bytů. Byla to čtvrtina všech zahájených bytů v zemi. Proti loňsku ale jejich počet klesl o 179 bytů, ve srovnání s rokem 2008 byl nižší o 636 bytů.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz