PUSHAK architects: Silniční odpočívadlo Reinoksevann

PUSHAK architects: Silniční odpočívadlo Reinoksevann

(16. 12. 2011) Silniční otevřené odpočivadlo chráněné větrolamy uprostřed pusté krajiny poloostrova Nordkynn v severním Norsku.

 
 
 
 

PUSHAK architects: Silniční odpočívadlo Reinoksevann

Silniční otevřené odpočivadlo chráněné větrolamy uprostřed pusté krajiny poloostrova Nordkynn v severním Norsku.


Misto: Reinoksevann, poloostrov Nordkynn, Finnmark
Klient: Norská silniční správa, kraj Finnmark
Architekt:
PUSHAK architects
Program: silniční zastávka, lavice, oteveřená ohniště, toaleta

Foto: archiv autorů

Skromný pavilon
Reinoksevann (doslovně z norštiny: voda sobích samců) se nachází ve fádní a pusté krajině poloostrova Nordkynn na severu Norska. PUSHAK architects ho postavili u silnice vedoucí kolem jezera jako odpočivadlo chráněné před poryvy větru, jež přicházejí ze všech stran, dřevěnými stěnami, které svírají úhly různých velikostí. Ve třech chráněných nikách jsou umístěny lavičky orientované  do různých směrů a ohniště, na nichž lze připravit ryby nachytané v blízkém jezeru.
Konstrukce je z lepených dřevěných trámů, které překlenují otvory bez dalších podpor. Z vnějšku je dřevěná konstrukce obložena horizontálně kladenými prkny bez povrchových úprav, která postupně šednou. Zevnitř má materiál fasády hladší povrch. Střecha je z modřínových desek.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz