Radek Lampa a Libor Hrdoušek: Administrativní budova CRYSTAL

Radek Lampa a Libor Hrdoušek: Administrativní budova CRYSTAL

(25. 3. 2015) Stavba se stane dominantou pražských Vinohrad, vychází vstříc také požadavku na homogenizaci urbanistické struktury území. V tuto chvíli probíhají dokončovací práce, v interiérech se budují prostory pro jednotlivé nájemce. Kolaudace je plánovaná na začátek května tohoto roku. Po získání Průkazu energetické náročnosti budovy nejvyšší úrovně míří společnost GES REAL s tímto projektem k certifikaci BREEAM Excellent.

 
 
 
 

Radek Lampa a Libor Hrdoušek: Administrativní budova CRYSTAL

Stavba se stane dominantou pražských Vinohrad, vychází vstříc také požadavku na homogenizaci urbanistické struktury území. V tuto chvíli probíhají dokončovací práce, v interiérech se budují prostory pro jednotlivé nájemce. Kolaudace je plánovaná na začátek května tohoto roku. Po získání Průkazu energetické náročnosti budovy nejvyšší úrovně míří společnost GES REAL s tímto projektem k certifikaci BREEAM Excellent.

Certifikace BREEAM se pro novostavby kancelářských budov stává standardem. Ani vinohradská budova Crystal není výjimkou: „Trend zelených certifikací se začal v České republice prosazovat přibližně před třemi lety a od té doby u nás můžeme mnohem častěji najít budovy pyšnící environmentálními osvědčeními různé úrovně,“ říká Lenka Matějíčková ze společnosti ARCADIS CZ a.s., divize EC Harris a dodává: „V České republice je nejčastěji vidět britská certifikace BREEAM. Ta v mnoha ohledech lépe reflektuje evropské normy a standardy projektování a výstavby než je tomu u americké certifikace LEED, která je v pořadí oblíbenosti druhá.“

Environmentální certifikace umožňuje komplexní přístup a postihuje stavbu jako celek - nenahlíží na ni jako na pouhého konzumenta energie, jehož energetický apetit je nutné optimalizovat. Každá kancelářská budova má být hlavně příjemným pracovním prostorem s odpovídajícím zázemím, tepelným i světelným komfortem a intuitivním ovládáním. Právě takovou budovou bude Crystal. Díky spolupráci architekta, profesantů, developera i konzultantů by měla vzniknout stavba, která svými parametry v oblasti spotřeby energie, zdravého a příjemného pracovního prostředí, použitých kvalitních materiálů, ale i například úsporných prvků v procesu výstavby směřuje k ocenění BREEAM Excellent, které je pro kancelářské budovy v ČR zatím spíše výjimkou.

„Budova se stane dominantou lokality, vychází vstříc požadavku na homogenizaci urbanistické struktury území a nájemcům nabízí skvělou viditelnost a možnost prezentovat se v objektu, který je v mnoha směrech unikátní,“ uvádí Václav Thoss, Senior Project Developer společnosti GES REAL, a.s.Budova se skládá ze dvou propojených částí. Ve velkém a malém Crystalu bude 14 440 m2 pronajímatelné plochy: 12 828 m2 kanceláří (až 1 500 m2 v jednom patře) doplní v přízemí 1 043 m2 obchodních ploch a sklady v suterénu. V podzemí zaparkuje 121 vozů, další parkovací stání budou k dispozici na povrchovém a podzemním parkovišti.
Flexibilita interiérů umožní efektivní dělení půdorysů až do pěti nájemních celků, z nichž nejmenší se nabízí od 195 čtverečních metrů. 

Tisková zprávaSouvisející články:

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz