Radek Lizna: nová expozice muzea v Aši

Radek Lizna: nová expozice muzea v Aši

 
 
 
 

Radek Lizna: nová expozice muzea v Aši

V Aši byla dne 3. 5. 2014 otevřena stálá expozice Národopisného a textilního muzea Aš v nových prostorách.


Pro umístění expozice věnované historii a národopisu ašska bylo zrekonstruováno první patro památkově chráněného objektu, bývalé požární zbrojnice na Poštovním náměstí. Při obnově interiéru byla obnovena původní barevnost místností podle poznatků provedeného stavebně historického průzkumu. Zachované prvky mobiliáře byly dle možností repasovány a zahrnuty do expozice.

Nové prvky expozice jsou do interiéru vloženy v kontrastním materiálovém i tvarovém provedení. Vitríny, pulty, blok šatny, sokly exponátů jsou vyrobeny z ocelového plechu s antracitovým patinovaným povrchem. Autorem návrhu je ing.arch. Radek Lizna z ateliéru A2L architektiZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.