Radnice města Lázně Bělohrad

Radnice města Lázně Bělohrad

(19. 7. 2023) re:architekti studio

   

 
 
 
 

Radnice města Lázně Bělohrad

Nová radnice je deklarací otevřenosti v přístupu samosprávy k občanům, městu a hospodaření.

Inspirováni původním stavem navrhujeme novou budovu v čele podlouhlého náměstí K. V. Raise. Radnice má tři podlaží. Přízemí je vizuálně velmi otevřené a obsahuje víceúčelový sál, zasedací místnost a podatelnu s infocentrem. V dalších dvou patrech jsou kancelářské prostory radnice a vedení města, které jsou propojeny atriem prosvětleným lucernou.

Zvolené schéma je přehledné, neodděluje jednotlivá pracoviště od sebe a podporuje dojem společné práce. Zároveň nabízí patřičné prostory pro občany, kteří čekají a připravují se na jednání v prostoru atria. Prostory přízemí je možné podle potřeb různých akcí variabilně propojovat, včetně možnosti otevřít sál ven do plácku u potoka, anebo přízemí používat nezávisle na provozu úřadu nad ním. A když zasedá zastupitelstvo ve velkém sále, tak je vidět z celého náměstí!

Estetiku radnice tvoří tenká hranice mezi občansky srozumitelnou vstřícností a důstojným reprezentováním síly města. Cihelná fasáda je mírně prolamovaná a její výraz se mění s pohybem slunce. V interiéru jsou použity trvanlivé materiály příjemné na dotyk, jako mosaz a modřínové dřevo, společně s teracovými podlahami a pohledovým betonem. Vzor teracové podlahy v přízemí svým vzorem parafrázuje kresbu na chodnících na náměstí, a tak pocitově rozšiřuje veřejný prostor dovnitř radnice. Materiály, které umí důstojně stárnout, zajistí, že radnice bude městu sloužit po dlouhou dobu.

Konstrukční a technické řešení
Navrhovaný objekt je koncepčně řešen jako stěnovo-sloupový konstrukční systém s tuhými stropními deskami. Sloupy a stropní desky jsou železobetonové, nosné stěny a příčky jsou z keramických tvárnic. Jedná se o celkem třípodlažní objekt bez podsklepení. Střecha je řešena jako plochá.

Sokl objektu je opatřen stěrkovou hladkou omítkou ve vzhledu betonu. Fasáda 2. NP a 3. NP je obložena řezanými cihelnými pásky natřenými na bílo. Spárořez pásků je navržen v souladu s lomy fasády a okenními otvory. Uvnitř budovy pracujeme s pohledovými betony a hladkými bílými omítkami. Podlahy jsou ve sdílených prostorech z teraca s podlahovým vytápěním, v kancelářích je navrženo marmoleum.

Budova je opatřena venkovním stíněním otvorů – v přízemí jsou markýzy a ve vyšších podlažích rolety. Okna jsou otevíratelná.


Autorská zpráva
Foto: Ondřej Bouška

Architekt: re:architekti studio s.r.o.
Krajinářská architektura: symbio studio s.r.o.
Autorka vodního prvku: MgA. Monika Immrová, Ph.D.
Dodavatelská firma: SYNER s.r.o.
Investor: Město Lázně Bělohrad
Místo stavby: Náměstí K. V. Raise 28, 507 81 Lázně Bělohrad
Trvání výstavby:
Období realizace: 04/21–06/22 (stavba) – 12/22 (mobiliář)
Datum kolaudace: 9. 5. 2023

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2023

Komentáře ke článku

 
 
 
 

20. 7. 2023 11:01:57. Re: Radnice města Lázně Bělohrad. BlueBoss

2. 9. 2023 01:29:48. Dobrý den, jste v tíživé finanční situaci?. Veronika Jiříková

 
 
 
 

20. 7. 2023 11:01:57. Re: Radnice města Lázně Bělohrad. BlueBoss

  Paráda. Díky!

2. 9. 2023 01:29:48. Dobrý den, jste v tíživé finanční situaci?. Veronika Jiříková

  Dobrý den, jste v tíživé finanční situaci? Potřebujete urgentně peníze na realizaci svých projektů? kolik potřebujete? Chcete jej obdržet do 24 hodin? Nabídka půjčky začíná od 20 000 Kč do 60 000 000 Kč s úrokovou sazbou 2 %. Splácení úvěru začíná od (1 - 30 let) - (12 - 360 měsíců). Pokud potřebujete bezpečnou nouzovou půjčku bez problémů, kontaktujte mě rychle prostřednictvím e-mailu: Veronikajirikova10@gmail.com
Whatsapp...+420704207735

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz