Radnice města Lázně Bělohrad

Radnice města Lázně Bělohrad

(19. 7. 2023) re:architekti studio

   

 
 
 
 

Radnice města Lázně Bělohrad

Nová radnice je deklarací otevřenosti v přístupu samosprávy k občanům, městu a hospodaření.

Inspirováni původním stavem navrhujeme novou budovu v čele podlouhlého náměstí K. V. Raise. Radnice má tři podlaží. Přízemí je vizuálně velmi otevřené a obsahuje víceúčelový sál, zasedací místnost a podatelnu s infocentrem. V dalších dvou patrech jsou kancelářské prostory radnice a vedení města, které jsou propojeny atriem prosvětleným lucernou.

Zvolené schéma je přehledné, neodděluje jednotlivá pracoviště od sebe a podporuje dojem společné práce. Zároveň nabízí patřičné prostory pro občany, kteří čekají a připravují se na jednání v prostoru atria. Prostory přízemí je možné podle potřeb různých akcí variabilně propojovat, včetně možnosti otevřít sál ven do plácku u potoka, anebo přízemí používat nezávisle na provozu úřadu nad ním. A když zasedá zastupitelstvo ve velkém sále, tak je vidět z celého náměstí!

Estetiku radnice tvoří tenká hranice mezi občansky srozumitelnou vstřícností a důstojným reprezentováním síly města. Cihelná fasáda je mírně prolamovaná a její výraz se mění s pohybem slunce. V interiéru jsou použity trvanlivé materiály příjemné na dotyk, jako mosaz a modřínové dřevo, společně s teracovými podlahami a pohledovým betonem. Vzor teracové podlahy v přízemí svým vzorem parafrázuje kresbu na chodnících na náměstí, a tak pocitově rozšiřuje veřejný prostor dovnitř radnice. Materiály, které umí důstojně stárnout, zajistí, že radnice bude městu sloužit po dlouhou dobu.

Konstrukční a technické řešení
Navrhovaný objekt je koncepčně řešen jako stěnovo-sloupový konstrukční systém s tuhými stropními deskami. Sloupy a stropní desky jsou železobetonové, nosné stěny a příčky jsou z keramických tvárnic. Jedná se o celkem třípodlažní objekt bez podsklepení. Střecha je řešena jako plochá.

Sokl objektu je opatřen stěrkovou hladkou omítkou ve vzhledu betonu. Fasáda 2. NP a 3. NP je obložena řezanými cihelnými pásky natřenými na bílo. Spárořez pásků je navržen v souladu s lomy fasády a okenními otvory. Uvnitř budovy pracujeme s pohledovými betony a hladkými bílými omítkami. Podlahy jsou ve sdílených prostorech z teraca s podlahovým vytápěním, v kancelářích je navrženo marmoleum.

Budova je opatřena venkovním stíněním otvorů – v přízemí jsou markýzy a ve vyšších podlažích rolety. Okna jsou otevíratelná.


Autorská zpráva
Foto: Ondřej Bouška

Architekt: re:architekti studio s.r.o.
Krajinářská architektura: symbio studio s.r.o.
Autorka vodního prvku: MgA. Monika Immrová, Ph.D.
Dodavatelská firma: SYNER s.r.o.
Investor: Město Lázně Bělohrad
Místo stavby: Náměstí K. V. Raise 28, 507 81 Lázně Bělohrad
Trvání výstavby:
Období realizace: 04/21–06/22 (stavba) – 12/22 (mobiliář)
Datum kolaudace: 9. 5. 2023

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2023

Komentáře ke článku

 
 
 
 

20. 7. 2023 11:01:57. Re: Radnice města Lázně Bělohrad. BlueBoss

22. 2. 2024 12:42:29. Re: Radnice města Lázně Bělohrad. Novotny Radex

22. 2. 2024 12:43:42. Legální a spolehlivé půjčky. Novotny Radex

 
 
 
 

20. 7. 2023 11:01:57. Re: Radnice města Lázně Bělohrad. BlueBoss

  Paráda. Díky!

22. 2. 2024 12:42:29. Re: Radnice města Lázně Bělohrad. Novotny Radex

 
Czy szukałeś możliwości finansowania zakupu nowego domu, budowy, kredytu na nieruchomość, refinansowania, konsolidacji zadłużenia, celów osobistych lub biznesowych? Witamy w przyszłości! Z nami finansowanie jest proste. Skontaktuj się z nami, ponieważ oferujemy nasze usługi finansowe przy niskim i przystępnym oprocentowaniu 3% na długi i krótki okres kredytowania, ze 100% gwarancją pożyczki, zainteresowany powinien skontaktować się z nami w celu uzyskania dalszych procedur uzyskania pożyczki za pośrednictwem: novotnyradex @gmail.com

22. 2. 2024 12:43:42. Legální a spolehlivé půjčky. Novotny Radex

 
Nabízím vám jednorázovou finanční půjčku od přímého investora od 50 000 PLN do 50 000 000 PLN. Tato nabídka platí na celém území Polské republiky a pro všechny občany. Dobu splácení úvěru lze nastavit na 240 měsíců s možností předčasného splacení za jakoukoli cenu a bez navýšení. Vezměte si celou půjčku a splaťte prostředky do 24 hodin. Pro zapůjčení pište na;novotnyradex@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a