Radnice Prahy 7 by se mohla přestěhovat do Holešovické tržnice

Radnice Prahy 7 by se mohla přestěhovat do Holešovické tržnice

(18. 4. 2012) Praha 16. dubna (ČTK) - Radnice Prahy 7 by se mohla přestěhovat do některé z budov v areálu Holešovické tržnice, kterou vlastní pražský magistrát. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dnes uvedl, že městskou část v záměru podpoří. Praha 7 řeší stěhování už několik let. Vypsala proto výběrové řízení za téměř miliardu, které kvůli pochybnostem prověřoval Úřad pro ochranu veřejné soutěže (ÚOHS). Z výsledku šetření, který dnes městská část uveřejnila na svých webových stránkách ale vyplynulo, že úřad zatím žádná pochybení neshledal.

 
 
 
 

Radnice Prahy 7 by se mohla přestěhovat do Holešovické tržnice

Praha 16. dubna (ČTK) - Radnice Prahy 7 by se mohla přestěhovat do některé z budov v areálu Holešovické tržnice, kterou vlastní pražský magistrát. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dnes uvedl, že městskou část v záměru podpoří. Praha 7 řeší stěhování už několik let. Vypsala proto výběrové řízení za téměř miliardu, které kvůli pochybnostem prověřoval Úřad pro ochranu veřejné soutěže (ÚOHS). Z výsledku šetření, který dnes městská část uveřejnila na svých webových stránkách ale vyplynulo, že úřad zatím žádná pochybení neshledal.

Revitalizace by měla probíhat podle plánu vypracovaného na základě připomínek města společností Delta Center, která komplex spravuje na základě smlouvy od roku 1994.
"Vzhledem k tomu, že nájemní vztah s dosavadním nájemcem (tržnice) končí na konci roku 2012, můžeme vyjít Praze 7 maximálně vstříc,"
uvedl Svoboda v tiskovém prohlášení. Radnice by se podle něj mohla do areálu přestěhovat v rámci revitalizace tržnice, kterou magistrát plánuje na příští rok.

"Holešovická tržnice je významnou nemovitostí na území městské části. Domnívám se, že by bylo dobré, aby ji Praha 7 obhospodařovala,"
řekl ČTK místostarosta Tomáš Kaštovský (ODS). Konkrétní podoba spolupráce zatím není jasná. Jednání jsou prý na samém začátku.

Zatím není jasné ani to, zda bude pokračovat výběrové řízení, které na novou radnici vypsala městská část v loňském roce. O vítězi kritizovaného tendru mělo být jasno už na konci roku 2011, rozhodnutí se ale stále odsouvá. Nájemní smlouva ve stávající budově na nábřeží Kapitána Jaroše končí radnici v roce 2015. Do té doby se chce přestěhovat.

Zastupitel Ondřej Mirovský ze Strany zelených řekl, že možnost přemístění do Holešovické tržnice opozici zaskočilo, nicméně není proti. "Je to rozhodně levnější varianta. Tržnice je navíc dopravně velmi dobře dostupná," uvedl.

Opozice a občanská sdružení nesouhlasí s původním záměrem vybudovat radnici za miliardu. Před několika týdny kvůli tomu uspořádaly petici a žádaly vypsání referenda. Poukazovaly přitom na nejasnosti v tendru a také na výši nákladů, které by městskou část zadlužily na dvacet až třicet let dopředu.

Hlavní město není zase spokojeno se současnou správou tržnice. Rada proto v prosinci loňského roku rozhodla o ukončení smlouvy s nájemcem. Nájemce, společnost Delta Center, podle radních dluží městu téměř 147 milionů korun. Delta Center ale tvrdí, že nájemné za tržnici městu nedluží a proti ukončení smlouvy se chce bránit.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz