Řadové domy v Opavě

Řadové domy v Opavě

(5. 10. 2023) Atelier 38 s.r.o.

   
 
 
 
 

Řadové domy v Opavě

Stavbě řadových domů předcházela změna územního plánu a územní studie na zástavbu pozemku rodinnými domy. Obsluhu území zajišťuje nová páteřní komunikace Karla Kerna napojená na ulici Otickou. 


V severozápadní části nově vzniklé zástavby jsou umístěny čtyři řadové rodinné domy. Řadové domy využívají svažitý zbytkový pozemek mezi stávající zástavbou a nově vznikající zástavbou rodinných domů. Navazují na stávající linii polyfunkčního domu v sousedství. Z jižní strany jsou řadové domy dvojpodlažní, ze severní vstupní strany jsou dvě nadzemní podlaží doplněna o podlaží podzemní. Ze severní strany je jednoduchý objem rytmizován lodžiemi, ze strany jižní dřevěnými terasami s pergolou.  
 
1. PP je patrem vstupním se zádveřím, garáží a technickou místností. V 1. NP, orientovaném na jižní stranu do zahrady, je společenská část bydlení predikovaná možnostmi dispozičního uspořádání. Ve 2. NP je umístěna ložnice a dva dětské pokoje s koupelnou. Pro zachování soukromí z hlediska pohledů a hluku z letní terasy restaurace jsou ložnice a koupelna orientovány do vložené terasy.

Autorská zpráva
Foto: Roman Polášek

Studio: Atelier 38 s.r.o.
Autor: Ing. arch. Tomáš Bindr
Zahrada: Ing. Ivan Tachezy
Adresa projektu: Karla Kerna 5, 7, 9, 11, Opava
Rok projektu: 2018
Rok dokončení: 2023
Zastavěná plocha: 76,4 m2 (jeden rodinný dům)
Užitná plocha: 171,7 m2 (jeden rodinný dům)
Obytná plocha: 90,45 m2 (jeden rodinný dům)
Plocha pozemku: 128 m2 (středová sekce), 195 m2 (krajní sekce)


Řadové domy získaly čestné uznání poroty Ceny Josefa Maria Olbricha za nejlepší novostavbu postavenou na Opavsku mezi lety 2021–2022.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2023

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:40:52. Re: Řadové domy v Opavě. carlos John

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:40:52. Re: Řadové domy v Opavě. carlos John

  Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz