Raumlaborberlin: výstavní pavilon Officina Rome

Raumlaborberlin: výstavní pavilon Officina Rome

(8. 2. 2012) Objekt byl postaven jako dočasný pavilon k výstavě MAXXI muzea "RE-cyklovat: strategie pro architekturu, město a planetu", která v muzeu probíhá do 29. dubna 2012.

 
 
 
 

Raumlaborberlin: výstavní pavilon Officina Rome

Objekt byl postaven jako dočasný pavilon k výstavě MAXXI muzea "RE-cyklovat: strategie pro architekturu, město a planetu", která v muzeu probíhá do 29. dubna 2012.místo: Řím, Itálie
zadavatel: MAXXI, Museo nazionale della arti des XXI secolo
návrh: Franceso Apuzzo, Jan Liesegang a Samuel dias de Carvalho, Christian Gothner, Olga Maria Hungar a Leonard Borger
foto: archiv autorů


raumlaborberlin postavil na pozemku muzea MAXXI v Římě pavilon "Officina Rome", který je celý z recyklovaných materiálů. Samostatně stojící konstrukci tvoří odpadové materiály, jako jsou staré lahve, barely od nafty, dřevěné rámy oken a použité dveře od aut. Stánek byl postaven během týdenního workshopu, kterého se zúčastnilo 24 studentů vysokých škol z celé Itálie. K projektu se přistupovalo jako k trojrozměrné koláži. Koncepce recyklace je zvenku čitelná na čelní fasádě, která je díky mnoha starým dřevěným rámům oken a dveří transparentní. Z hlavního pravoúhlého objemu vystupuje zaoblená kuchyně postavená z použitých skleněných lahví zalitých v betonu. Dispozice pavilonu navrženého pro konání různých workshopů, rozhovorů a debat o experimentálních stavebních praktikách, alternativních životních konceptech a recyklovaném designu, je jednoduchá, s centrálním otevřených prostorem. Kolekcí rámů otvorových výplní proniká dovnitř hojnost světla. Barevný strop je vyroben ze starých barelů a je vizuálně nejpoutavější částí prostoru. Za hlavní místností je malá ložnice v oktogonálním objemu postaveném z použitých dveří od aut.   


   
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz