RCKa: Centrum mládeže

RCKa: Centrum mládeže

(31. 10. 2013) Cílem architektonické kanceláře bylo vytvořit pozitivní místo, kde mladí lidé najdou inspiraci, kde se cítí v bezpečí a v němž chtějí trávit čas.

 
 
 
 

RCKa: Centrum mládeže

Cílem architektonické kanceláře bylo vytvořit pozitivní místo, kde mladí lidé najdou inspiraci, kde se cítí v bezpečí a v němž chtějí trávit čas.

Architekti: RCKa
Místo: Wells Park Road, Londýn, Velká Británie
Realizace: 2013
Foto: Ioana Marinescu, Jakob Spriestersbach


V úzké spolupráci s radou městské části Lewisham, jejími partnery a mladými lidi, předložilo studio RCKa návrhy, které měly umožnit financování budovy, požadované jako „world-class - od využití inovativního udržitelného stavění přes vysoce kvalitní návrh po rozsáhlou participaci mladých lidí, jejichž účast pokračovala i na prováděcím projektu, výstavbě, řízení a správě budovy a služeb.Ústředním bodem této vize bylo vytvoření demokratické a flexibilní budovy, která reaguje na měnící se požadavky svých uživatelů. Dramatický centrální prostor řeší složité úrovně místa a tvoří pulsující srdce budovy, poskytující angažovanou krajinu pro události, která vítá návštěvníky, a je plná aktivity a příležitostí.
Přiznané dřevěné konstrukce a elegantní kazetový strop stejně jako povrch stěn byly vybrané díky přírodnímu teplému působení a schopnosti obstát v D&B hodnotové analýze. Čisté linie a dramatické otevřené prostory napomáhají bezpečnosti díky přirozenému dohledu a vytvářejí jasnou, živou a inkluzivní vnitřní atmosféru.
Vnější plášť je sjednocen mírně zvlněnými profily, které vrhají vertikální stíny na fasády, modelované trochu jako záclony či opony. Reflexní fóliová izolace pod polykarbonátem vytváří třpytivou kůži reagující na sluneční světlo, pod kterou jsou zavěšeny jemně jako porcelán broušené ultra výkonné betonové panely: atraktivní, taktilní a robustní základ budovy.

Architekti z RCKa identifikovali potenciál místa pro významné zařízení u vědomí politiky mládeže, jakou Lewisham zahájil, a byl nápomocný při zajištění financování projektu.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz