RD Vila Uhříněves

RD Vila Uhříněves

(24. 3. 2022) GEBAS atelier architects

   
 
 
 
 

RD Vila Uhříněves

Jedná se o novostavbu rodinného domu – stavbu pro bydlení 4-členné rodiny s dispozicí 5+kk o celkové užitné ploše 326,92 m2. Celková velikost zastavěného území rodinným domem je cca 201,88 m2, obestavěný prostor objektu je celkem cca 1275 m3, užitná plocha domu je cca 326,92 m2.

Příjezd a vchod k rodinnému domu jsou z východní strany ze stávající přilehlé komunikace. U hlavního vstupu je navrženo zádveří, na které navazují TZB místnost, sklad a dále prostorná hala se šatnou a schodištěm, které navzájem propojuje přízemí s ložnicovou částí ve druhém nadzemním podlaží. Na halu dále navazuje velký obytný prostor s kuchyňským koutem a spíží, a dále samostatný pokoj pro hosty a koupelna s toaletou. Přízemí domu doplňuje a v letním období vhodně rozšiřuje navržená jihozápadní terasa. Dále je zde umístěna garáž pro dva osobní automobily. Ve druhém nadzemním podlaží je navržena pracovna, koupelna, pokoj, šatna a ložnice se samostatnou koupelnou, saunou a toaletou. Tyto pokoje jsou navázány na chodbu podél severní stěny domu, která propojuje dispozici druhého nadzemního podlaží s obytným prostorem v přízemí přes otevřenou galerii.

Zvolená architektura domu umožňuje jednoduché a přehledné řešení vnitřního uspořádání a umisťování okenních otvorů dle jejich skutečného dispozičního požadavku. Objekt je uspořádán do tří hlavních hmot. Jedná se o přízemní část technického zázemí s garáží, o dvoupodlažní blok s obytnými místnostmi, a dále o vystupující hmotu vnitřního schodiště na severní straně, která celý objekt vhodně doplňuje a podtrhává celkový výraz domu. Objekt se rozkládá na půdorysu písmene T se vstupním prostorem z východní strany. Obytné místnosti jsou situovány na jih a západ, technické zázemí na sever a východ. Z důvodu architektonického ztvárnění objektu a docílení plasticity fasády je na objektu vystřídáno více materiálů. Fasády objektu jsou řešeny klasickou venkovní omítkou v různém barevném provedení v kombinaci s kamenným obkladem a fasádními deskami.

Rodinný dům je založen klasicky na základových pasech z prostého betonu s vyzděným horním stupněm ze ztraceného bednění a železobetonovou základovou deskou. Objekt je navržen v technologii zděné výstavby z keramických tvárnic. Stropní konstrukce jsou navrženy jako keramicko-betonové systémové. Zastřešení je provedeno plochou střechou s foliovou střešní krytinou. Dům bude zateplen pomocí minerální izolace, deskami EPS pro ploché střechy, deskami XPS v oblasti soklu a PIR izolací u oken s roletami.

Autorská zpráva (redakčně upraveno)

Autor: Ing. arch. Miroslav Gebas
Lokalita: Uhříněves
Datum projektu: 7/2014
Zahájení výstavby: 10/2014
Dokončení výstavby: 2017
Investiční náklady: 10 mil. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz