Recepce a recepční lobby MILLENNIUM

Recepce a recepční lobby MILLENNIUM

(19. 10. 2016) FORMAFATAL

   
 
 
 
 

Recepce a recepční lobby MILLENNIUM

Projekt vznikl propojením původní místnosti recepce s vedlejší částí prodejny obuvi. Vybouráním příčky mezi těmito dvěma úseky vznikl prostor o velikosti 100 m2. Jedná se o hlavní vstupní část do rozlehlé budovy mezi Masarykovým nádražím a hotelem Marriott, která nabízí pronájem kancelářských a obchodních prostor.
Návrh nového recepčního lobby respektuje některé použité materiály (mramor, kov) i estetiku budovy samotné (černé linie výkladců a dveří). Tyto motivy rozvíjí v podobě nábytku nebo detailů a doplňuje nejkvalitnějšími nestárnoucími materiály jako je beton, mosaz, dřevo, kůže nebo sklo v jejich čisté podobě a vytváří tak svěží a elegantní vzhled. Přirozené spojení ušlechtilých a nadčasových materiálů, které jsou zároveň velmi současné, vytváří specifickou noblesní atmosféru prostoru. Tu podporuje i mobiliář, který tvoří eklektický výběr současného designu. Zubatý stolek Ondulé od dvojice Jan Plecháč a Heny Wielgus v originální duhově měňavé povrchové úpravě doplňují vysoce kvalitní produkty dánské značky Gubi, německé Classicon, nebo italské Azucena. Tlumená barevnost nechává vyznít samotné tvary a jejich důstojnou přítomnost v interiéru.

Prostor recepce
Monumentální hranol recepčního pultu je obložen reflexní mosazí, v níž se rafinovaně odráží celý prostor, a dává mu tak odlehčený, ale elegantní dojem. Jeho zadní část je vybavena vestavěnými úložnými systémy, prostorem pro ledničku a minibar. Interiérový solitér tak kromě své reprezentativní funkce má funkční prvky jako je šatna nebo ukládání pošty. Stěna u recepčního pultu je obohacena o dvě niky s integrovaným polstrovaným sezením.
Nad pultem visí dekorativní skleněné svítidlo, které pro tuto příležitost navrhlo sklářské studio Dechem, mimo jiné absolutní vítěz výročních cen Czech Grand Design 2014. Závěsná mosazná konstrukce nese skleněná vyfoukaná stínidla šedivé barvy. Jeho výrazná sochařská forma dodává celkovému pojetí interiéru na neopakovatelnosti. I ostatní osvětlení lobby byla řešena s důrazem na funkci a kvalitu. Dekorativní stojací svítidla Mantis doplňuje funkční vestavný systém od značky Flos, který se sestává ze stropních vestavných lišt, do kterých se pomocí magnetu zacvakávají jednotlivé reflektory.
Ideu světla jako důležitého výtvarného elementu demonstrují také skulpturální světelné knihovny od italského výrobce Viabizzuno. Minimalistický podsvícený policový systém, ukotvený v subtilních nástěnných lištách, vytváří dominantní prostorový prvek. Jeho pomocí se může proměňovat světelná atmosféra prostoru.
Celkově interiér se svou zemitou tlumenou barevností, ušlechtilými materiály a neformální dispozicí připomíná spíše byt než oficiální lobby. Je důstojným reprezentativním prostorem, elegantním místem pro setkávání, neformální konverzace i pohodlný odpočinek.

Svítidlo
Studio DECHEM vytvořilo pro interiér lobby MILLENIUM na míru navržený světelný objekt. Trubková kovová konstrukce z leštěné mosazi vytváří jednoduchou, ale působivou prostorovou formaci zářících šikmých linek. Doplňují ji svítící koule z kouřového skla tří různých velikostí. Jednoduchá levitující plastika je harmonickým spojením lineární geometrie a křehké skleněné hmoty a vytváří v prostoru poutavý obrazec, který se rychle mění, když pozorovatel prochází interiérem okolo plastiky.
Všechny skleněné díly jsou mezi sebou vyměnitelné, umožňují tak kdykoliv změnit kompozici svítidla a tím osvěžit jeho výraz.
Svítidlo samotné tvoří čtyři ramena z leštěné mosazi tvořící prostorový rám a 12 kouřových koulí v průměrech 15,20 a 25cm s LED světelnými zdroji v patici G9. Jeho rozměry jsou 180 x 120 cm, výška 80 cm. Sklo, kovové díly i elektro komponenty byly vyrobeny v České republice ručně.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


 
Investor: BH Centrum a.s
Místo: V Celnici 10, Praha 1
Autor: Dagmar Štěpánová a Denisa Strmisková, FORMAFATAL 
Projekt: březen – září 2015
Realizace: prosinec 2015 – březen 2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

19. 10. 2016 20:22:22. Re: Recepce a recepční lobby MILLENNIUM. Ondrej

21. 10. 2016 18:52:50. Re: Recepce a recepční lobby MILLENNIUM. Martin

 
 
 
 

19. 10. 2016 20:22:22. Re: Recepce a recepční lobby MILLENNIUM. Ondrej

  Skoda ze ani slovo o zhotoviteli :(

21. 10. 2016 18:52:50. Re: Recepce a recepční lobby MILLENNIUM. Martin

  To nevíte, že od první črty na ubrousku po poklepání poslední cihly, urovnání poslední sádrokartonové desky a poslední tah štětkou s primalexem si to dělají architekti všechno sami? A statici, tezedbáci, požárníci, projektanti, stavbyvedoucí, prostě ten nedůležitý plebs pak nemá co žrát. Aspoň tak bych soudil z těch honosných fotek hotových realizací, pod kterými jsou v 99,9% případů podepsáni jen a jen architekti.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz