Red Café

Red Café

Praha Stodůlky

(5. 1. 2018) IO Studio

   
 
 
 
 

Red Café

Interiér se nachází v sídle společnosti Vodafone a byl navržen primárně pro zaměstnance. Prostor v návaznosti na denní dobu mění funkci. V době oběda slouží převážně jako restaurace, v mezičase jako bistro či kavárna. Materiálová skladba je řešena v březovém a dubovém dřevě, porcelánu a vlněném čalounění, barevná paleta interiéru pracuje s jemnými barevnými přechody. Jednotlivé odstíny na sebe plynule navazují, celý interiér vypadá snově a jemně. Jeho křehkost podporuje výrazný motiv zvlněné překližky a tvarově navazující porcelánová světla. Ohýbaná překližka vytváří motiv proplétání: drobnější proplétání je aplikováno vertikálně na čele obkladu sloupů, ve větším měřítku horizontálně u obou barů. Tento motiv vnáší do interiéru něžný až ženský element a evokuje měkkost pleteného svetru.
Výrazným prvkem interiéru jsou IO Studiem navržené lustry vyrobené z bílého porcelánu. Světla jsou zároveň nosičem květin, které díky tomu dostáváme do celé hloubky prostoru. Stínicí kalíšek pro umístění světelného zdroje vznikl pomocí dvou identických porcelánových kachlů přisazených zadní stranou k sobě. Po otočení kalíšku vznikl prostor pro umístění květiny. Pomocí obdélníkového kachle a zvoleného počtu kalíšků nastavujeme délku světla. Porcelán vnáší do prostoru další přírodní a důležitý materiál spojený s gastronomií.
Židle mají tři barevné odstíny dubu: jsou černě a světle šedě mořené či ponechány v přírodní zlaté. Stolky TON jsou provedeny v přírodní barvě dubu. Ostatní mobiliář je navržen IO Studiem a je proveden z dubového masivu a byl ošetřen olejem, aby prostor barevně zateploval. Podlaha je v imitaci tmavě hnědého dřeva.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz