Rekonstrukce a dostavba hlavní budovy Regionálního muzea v Kolíně

Rekonstrukce a dostavba hlavní budovy Regionálního muzea v Kolíně

 
 
 
 

Rekonstrukce a dostavba hlavní budovy Regionálního muzea v Kolíně

Veigertovský dům, tedy dům čp. 8 na Karlově náměstí v Kolíně, je hlavní budova regionálního muzea a je jednou z posledních nezrekonstruovanou stavbou na náměstí. Cílem rekonstrukce je vytvořit vyhovující zázemí pro provoz Regionálního muzea v Kolíně a prostor pro uložení nejohroženější části sbírek muzea a jejich prezentaci. Autorem projektu rekonstrukce je arch. Irena Hrabincová (doplněno Stavbaweb).


Kraj vypíše tendr na rekonstrukci Veigertovského domu v Kolíně

(ČTK) - Středočeský kraj vypíše tendr na rekonstrukci a dostavbu Veigertovského domu v Kolíně, který bude využívat kolínské regionální muzeum. Stavební práce si vyžádají kolem 60 milionů korun, většinu zaplatí EU. Celkové náklady včetně pořízení interiérů budou 133 milionů korun. Vyhlášení výběrového řízení schválili krajští radní, sdělila ČTK mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová.

Kromě opravy chátrající budovy se počítá s přístavbou nové části v dvorním traktu. "Stavební práce by neměly přesáhnout částku 62 milionů korun, z toho 85 procent bude činit dotace z regionálního operačního programu, kterou momentálně úřad regionální rady hodnotí," uvedl hejtman Josef Řihák (ČSSD).

V muzeu budou zřízeny stálé expozice, výstavní prostory, zázemí pro pracovníky muzea, depozitáře a městské informační centrum. Návštěvníci si budou moci nové prostory poprvé prohlédnout v létě 2015.

Užívání Veigertovského domu na Karlově náměstí v minulosti blokovaly majetkoprávní spory kraje s restituentem, kterému patřila část budovy a pozemků. Hejtmanství se s ním nakonec domluvilo a jeho podíl odkoupilo. Kraj plánoval, že v budově zřídí expozici věnovanou prezidentu Miloši Zemanovi, který se v Kolíně narodil, studoval a v 60. letech pracoval v tamních strojírnách. Zeman však tuto myšlenku zavrhl.

Doplněno Stavbaweb:
Na konci srpna byla architektonickým studiem Ireny Hrabincové, Dipl. Arch., ARB do úrovně dokumentace pro stavební povolení dokončena příprava projektu rekonstrukce Veigertovského domu čp. 8 na Karlově náměstí v Kolíně. Investorem rekonstrukce je zřizovatel muzea - Středočeský kraj.
Informace o projektu rekonstrukce na webu architektonického studia IHARCH.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.