Hlavní roli hrají základní geometrické tvary v dialogu – trojúhelník, půlkruh, kruh, kužel, jehlan, válec a koule. Současně bylo přehodnoceno využití všech podlaží tak, aby byl provoz logický a dobře sloužil vícegenerační rodině. Srdcem domu se stal otevřený prostor v přízemí, který pojímá obývací část, jídelnu a kuchyň. Společně s halou, zádveřím a toaletou tvoří společenskou část, kde se rodina setkává. U obývacího pokoje je nový velkorysý balkon orientovaný do jižní zahrady.
Na společenskou část navazuje směrem nahoru privátní podlaží majitelů domu s ložnicí a zázemím. Obytné podkroví slouží nejmladším členům rodiny. Polozapuštěný suterén pojímá na jižní straně s východem do zahrady pokoj pro prarodiče a domácí kancelář.
Na vilu navazuje železobetonová přístavba v podobě zeleného kopce, který směrem z východu na západ narůstá k uličnímu nároží, ze severu klesá do zahrady. Nenápadná přístavba, která těží z topografie místa, v sobě ukrývá garáž a saunu se zázemím. Svojí hmotou domu nekonkuruje, ba naopak. Společně s jižním balkonem a proskleným zádveřím z východu jí doplňují do harmonického celku v dialogu starého s novým.
Autorská zpráva
Foto: Petra Hájská
Autoři: ASGK Design – Gabriela Kaprálová, Simona Prylová Strejčková, Andrea Betinová; spolupráce Petr Macháček, Milan Drbálek, Tomáš Novák
Místo: Praha Vinohrady
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...
O tom trojskle nepochybuji. Na to jsem rozhodnutý na 100%, aspoň v tom mám jasno na začátek. Ale vypadá to…
To tlumení zvuku je tam docela slušné, co tak koukám.
Mohu poprosit víc info co se týče stavby domu z těchto cihel prosím? Alespoň v nějaké skrácené verzi klidně 😁…
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…