Rekonstrukce a rozšíření bytu v Náměšti

Rekonstrukce a rozšíření bytu v Náměšti

(28. 3. 2019) Jan Pala, Adéla Palová / +arch – architektonický ateliér

   
 
 
 
 

Rekonstrukce a rozšíření bytu v Náměšti

Byt v historickém domě na náměstí v Náměšti pro mladý pár. Tlusté zdi, z oken výhled na zámek, nevyužité podkroví, možnost terasy. To všechno nás zlákalo k vytvoření komfortního mezonetu.

Hlavním úkolem bylo propojit přízemí s podkrovím. Zvolili jsme schodiště jako součást obýváku a pod něj vestavěli  kuchyni včetně spížních skříní a různých výsuvů a úložných prostor. Hloubku schodiště jsme plně využili a kuchyňská linka tím získala hlubší pracovní desku a možnost posunout horní skříňky na nižší úroveň a tím zvětšit jejich kapacitu.

Vstupní část bylo nutné rozšířit o velkou šatnu, za níž se skrývá technické zázemí bytu. Šatně dominuje lavice a perforacemi pro proudění teplého vzduchu od skrytého radiátoru.

Pro koupelnu jsme zvolili jemnou kruhovou mozaiku v kombinaci s neutrálním šedým obkladem.

Podkroví bude v budoucnu hlavně rodičovské, ale celá rodina se těší na využívání terasy a zimní zahrady. Obě podlaží jsou propojena geometrickou tapetou, která sahá až do špičky ke střeše. Zábradlí z masivu s vypnutou sítí se stěhovalo oknem.

Klidná barevná kombinace dřeva a bílé barvy je v akcentech doplněná výraznou žlutou.
Autorská zpráva


Autor: Jan Pala, Adéla Palová
Ateliér: +arch – architektonický ateliér
Místo: Náměšť nad Oslavou
Datum realizace: 2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz