Rekonstrukce řadového domu v Praze

Rekonstrukce řadového domu v Praze

(14. 9. 2015) Ján Stempel, Jan Jakub Tesař

   
 
 
 
 

Rekonstrukce řadového domu v Praze

Protože stávající bydlení bylo pro pětičlennou rodinu malé, rozhodli se koupit řadový dům ve stejné městské části, jako doposud bývali. Jedním z požadavků mimo většího prostoru bylo i to, aby v řadovém domě bylo možné vybudovat bezbariérové bydlení pro rodiče majitelů.

Řadový dům byl vybudován v 70. letech minulého století, jeho interiér je dělen do čtyř pater. Při rekonstrukci došlo k největším změnám v nejspodnějším patře, které bylo prohloubeno a přestavěno na garsoniéru s vlastním vstupem a s přímým stupem na zahradu. Toto přebudování nabízí jednak dostatek soukromí a na druhou stranu možnost kdykoliv být v kontaktu s rodinou, která obývá horní část domu. Ve spodním patře se ještě nachází technická místnost.
Na druhé úrovni domu se nachází hlavní vstup do řadové vily. V tomto patře je ložnice majitelů se spoustou nenápadných a funkčních úložných prostorů, s vlastní koupelnou a rafinovaným shozem na prádlo, který vede skrz celý dům od nejhornějšího patra až k technické místnosti. Ložnice má francouzské okno, z něhož se vychází na terasu.  
Třetí úroveň je tzv. společenská, je tu situován obývací pokoj s kuchyní. Celému obývacímu prostoru dominuje vysoký krb obložený přerezlým plechem, vyrobeným na míru, který je obklopen velkou knihovnou. Toto patro je prostorné a nabízí možnost vyjít na terasu, ze které vedou schody přímo do zahrady.
Nejhornější patro domu bylo určeno dětem – jsou tu dva pokoje, koupelna a toaleta. Větší dětský pokoj byl navržen tak, aby ho bylo možné rozdělit příčkou, což poskytne dospívajícím dětem více soukromí.
Převážná většina truhlářské práce byla v řadové vile řešena na míru tak, aby co nejvíce odpovídala požadavkům majitelů a prostorovému řešení. Nový vzhled domu je dán kombinací bílé omítky a kovových prvků uplatněných při realizaci terasy a hlavního vstupu.

Autorská zpráva
Foto: Fotes


 Architekt:  stempel & tesar architekti – Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Pozemek: 340 m2
Zastavěná plocha: 148 m2
Zahradní úpravy: Terra Florida v.o.s.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2012

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz