Rekonstrukce části ubytovacího zařízení lázní Aurora Třeboň

Lázně Aurora mají po rekonstrukci o 100 míst vyšší kapacitu
Třeboň (Jindřichohradecko, ČTK) – Kapacita třeboňských Lázní Aurora vzrostla o více než 100 míst. Objekt po půlroční rekonstrukci, jejíž náklady přesáhly 150 milionů korun, nyní může ubytovat 564 klientů. Jde o největší úpravu lázní v jejich sedmatřicetileté historii, řekl novinářům starosta Třeboně Jiří Houdek (KDU-ČSL). Město je majitelem Lázní Aurora i Bertiných lázní.

"Některé úpravy jsme museli vzhledem ke stáří objektu udělat, pro jiné jsme se rozhodli také kvůli tomu, abychom zvýšili komfort ubytování," řekl Houdek.

Některé pokoje stavaři prodloužili, tím se zvětšil celkový prostor ubytovací části lázní. Interiér pokojů se také změnil, hosté v nich nyní mohou například využívat nové sprchové kouty, uvedl ředitel Aurory Jiří Kolban. Rekonstrukce navíc počítala také se zateplením obou pavilonů a dodala jim novou fasádu. Práce nezasáhly jen ubytovací část areálu. Modernější vybavení mají také ordinace a technické zázemí komplexu.

Podle Kolbana se tak lázně po úpravách staly ubytovacím zařízení s největší kapacitou v jižních Čechách. "Tolik míst nenabízí ani velké hotely v Českých Budějovicích," řekl Kolban.

Novou dominantou objektu se stalo železobetonové požární schodiště s prosklenou šachtou vyhlídkového výtahu. Ten vyjede až do výšky 24,85 metru. "Návštěvníkům se díky tomu naskytne krásný výhled na okolí Třeboně," řekl starosta.

Třeboňské lázně se zaměřují na léčbu pohybového aparátu. Hlavní procedurou jsou slatinné koupele a zábaly. Kromě toho zařízení nabízí relaxační a wellness služby. Lázně Aurora a Bertiny lázně v loňském roce navštívilo 30.000 hostů.

Doplněno Stavbaweb:
Investor: Město Třeboň
Projektant: JPS Jindřichův Hradec
Zhotovitel: OHL ŽS, a.s., závod Česká republika, divize Plzeň
Termín zahájení: 18. 11. 2011
Termín dokončení: 30. 5. 2012

Hlavní osmipatrový objekt lázní byl vybudován v 70. letech minulého století. Součástí projektu bylo zateplení celé budovy, včetně výměny oken, prosklených stěn a dveří, dostavba venkovního proskleného evakuačního výtahu na jižní fasádě a požárního schodiště, rekonstrukce hygienického zařízení a vybavení pokojů.
Původní balkonové desky nahradila soustava směrem vzhůru se rozšiřujících venkovních teras. Vnitřní dispoziční řešení zůstalo zachováno, pouze s minimálními úpravami respektujících původní členění. Pokoje na východní fasádě od druhého nadzemního podlaží výše byly zvětšeny díky novým ocelovým lodžiím, ukotveným na fasádě pomocí ocelových táhel. Lodžie na západní straně byly opraveny a doplněny zábradlím a markýzou.

Zdroj OHL ŽS

Virtuální prohlídka


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*