Rekonstrukce části ubytovacího zařízení lázní Aurora Třeboň

Rekonstrukce části ubytovacího zařízení lázní Aurora Třeboň

(31. 5. 2012) Lázně Aurora mají po rekonstrukci o 100 míst vyšší kapacitu
Třeboň (Jindřichohradecko, ČTK) - Kapacita třeboňských Lázní Aurora vzrostla o více než 100 míst. Objekt po půlroční rekonstrukci, jejíž náklady přesáhly 150 milionů korun, nyní může ubytovat 564 klientů. Jde o největší úpravu lázní v jejich sedmatřicetileté historii, řekl novinářům starosta Třeboně Jiří Houdek (KDU-ČSL). Město je majitelem Lázní Aurora i Bertiných lázní.

 
 
 
 

Rekonstrukce části ubytovacího zařízení lázní Aurora Třeboň

Lázně Aurora mají po rekonstrukci o 100 míst vyšší kapacitu
Třeboň (Jindřichohradecko, ČTK) - Kapacita třeboňských Lázní Aurora vzrostla o více než 100 míst. Objekt po půlroční rekonstrukci, jejíž náklady přesáhly 150 milionů korun, nyní může ubytovat 564 klientů. Jde o největší úpravu lázní v jejich sedmatřicetileté historii, řekl novinářům starosta Třeboně Jiří Houdek (KDU-ČSL). Město je majitelem Lázní Aurora i Bertiných lázní.

"Některé úpravy jsme museli vzhledem ke stáří objektu udělat, pro jiné jsme se rozhodli také kvůli tomu, abychom zvýšili komfort ubytování," řekl Houdek.

Některé pokoje stavaři prodloužili, tím se zvětšil celkový prostor ubytovací části lázní. Interiér pokojů se také změnil, hosté v nich nyní mohou například využívat nové sprchové kouty, uvedl ředitel Aurory Jiří Kolban. Rekonstrukce navíc počítala také se zateplením obou pavilonů a dodala jim novou fasádu. Práce nezasáhly jen ubytovací část areálu. Modernější vybavení mají také ordinace a technické zázemí komplexu.

Podle Kolbana se tak lázně po úpravách staly ubytovacím zařízení s největší kapacitou v jižních Čechách. "Tolik míst nenabízí ani velké hotely v Českých Budějovicích," řekl Kolban.

Novou dominantou objektu se stalo železobetonové požární schodiště s prosklenou šachtou vyhlídkového výtahu. Ten vyjede až do výšky 24,85 metru. "Návštěvníkům se díky tomu naskytne krásný výhled na okolí Třeboně," řekl starosta.

Třeboňské lázně se zaměřují na léčbu pohybového aparátu. Hlavní procedurou jsou slatinné koupele a zábaly. Kromě toho zařízení nabízí relaxační a wellness služby. Lázně Aurora a Bertiny lázně v loňském roce navštívilo 30.000 hostů.

Doplněno Stavbaweb:
Investor: Město Třeboň
Projektant: JPS Jindřichův Hradec
Zhotovitel: OHL ŽS, a.s., závod Česká republika, divize Plzeň
Termín zahájení: 18. 11. 2011
Termín dokončení: 30. 5. 2012

Hlavní osmipatrový objekt lázní byl vybudován v 70. letech minulého století. Součástí projektu bylo zateplení celé budovy, včetně výměny oken, prosklených stěn a dveří, dostavba venkovního proskleného evakuačního výtahu na jižní fasádě a požárního schodiště, rekonstrukce hygienického zařízení a vybavení pokojů.
Původní balkonové desky nahradila soustava směrem vzhůru se rozšiřujících venkovních teras. Vnitřní dispoziční řešení zůstalo zachováno, pouze s minimálními úpravami respektujících původní členění. Pokoje na východní fasádě od druhého nadzemního podlaží výše byly zvětšeny díky novým ocelovým lodžiím, ukotveným na fasádě pomocí ocelových táhel. Lodžie na západní straně byly opraveny a doplněny zábradlím a markýzou.

Zdroj OHL ŽS

Virtuální prohlídka


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.