Rekonstrukce autosalonu Ford F.67

Rekonstrukce autosalonu Ford F.67

Nový Jičín

(31. 3. 2021) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Rekonstrukce autosalonu Ford F.67

Máme rádi různé úkoly se zajímavými investory. To je i případ rekonstrukce autosalonu v Novém Jičíně. Hlavním požadavkem bylo vytvořit nový kabát objektu a promyslet estetiku prostoru pro návštěvníky, současné i potencionální klienty. Před patnácti lety jsme zažívali podobný případ s rekonstrukcí budovy firmy UAX v nedalekých Bernarticích.


Dominantní výraz autosalonu teď tvoří hliníkové lamely na příhradové konstrukci, která se vznáší ve veřejném prostoru. Navrhli jsme demontáž stávající výlohy, abychom rozšířili kapacity prodejní plochy. Novou výlohu z velkoformátového zasklení jsme realizovali před původními sloupy z exteriérové strany fasády. V interiéru se podařilo odstranit kazetové stropní podhledy. Betonové stropy jsme očistili a částečně doplnili novými podhledy pro umístění osvětlení a klimatizace.
Děkujeme investorovi a stavební firmě za nevšední příležitost rekonstrukce v tak rychlém tempu jako Ford Mustang.

Autorská zpráva
Foto: Libor Stavjaník/Studio Toast


Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o.; spolupráce Jaroslav Holub, Veronika Bezděková
Statika: Tomáš Šenovský
Dodavatel: EB Stavební s.r.o., Miramo spol. s r.o., AL-Construct

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.5943251
18.0135356
Rekonstrukce autosalonu Ford F.67

Rekonstrukce autosalonu Ford F.67
Nový Jičín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz