Rekonstrukce budovy Komerční banky

Rekonstrukce budovy Komerční banky

České Budějovice

(31. 7. 2017) Ateliér Okulet

   
 
 
 
 

Rekonstrukce budovy Komerční banky

Památkově chráněný objekt, kde sídlí pobočka českobudějovické Komerční banky, prošel rekonstrukcí, jejímž výsledkem je obnovená podoba exteriéru a vnitřních prostor. Práce, které realizovala společnost Trigema Building, probíhaly od září roku 2015 až do letošního června.
Stavební činnost spojená s rekonstrukcí budovy, která je umístěna v samém centru jihočeské metropole v ulici Krajinská, se realizovala za provozu pobočky banky jak v denních, tak i některých nočních hodinách. Týkala se zejména výměny rozvodů a dodávek rozvodu chlazení a vodovodních a elektro přípojek. V rámci exteriéru došlo na opravu a restaurování historických maleb, kamenných a kovových soch a restaurování původních štukových omítek. Tyto štukové omítky se obnovovaly rovněž v interiéru. Investiční náklady projektu činily 25 milionů korun.

„Z celkového ročního obratu, jenž se pohybuje nad úrovní 500 milionů korun, tvoří rekonstrukce největší objem našich aktivit. V případě proměny prostor českobudějovické Komerční banky se jednalo o náročnou zakázku jednak kvůli tomu, že běžela za provozu banky, hlavně však proto, že jsme museli zachovat neopakovatelný charakter místa. Proto byla taky nutná dostatečná znalost a zkušenost historického vývoje architektury a stavitelství,“ uvádí Karel Branda, ředitel společnosti Trigema Building.

Projektovou dokumentaci zpracoval ateliér Okulet (architekt Petr Benedikt), na projektu spolupracoval architekt Vladimír Valek, který má u Komerční banky na starosti především interiéry. Generální dodavatelem stavby byla Trigema Building a.s., dílčí subdodávky, zejména technologickou část zajišťovala společnost Štrob spol. s r.o.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

 
 
 
 
48.9756578
14.4802550
Rekonstrukce budovy Komerční banky

Rekonstrukce budovy Komerční banky
České Budějovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz