Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu

Praha Košíře

(20. 6. 2018) Martin Neruda, Jana Šťastná

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu

Byt o velikosti 70 m2 se nachází ve vile z meziválečného období. Snažili jsme se využít jeho potenciál a upravit ho pro současné bydlení: postrádal dostatečné množství denního světla ve vstupní hale a dispozičně nevyhovoval požadavkům mladé rodiny s dítětem.

Jediný větší zásah spočíval v probourání části střední nosné stěny, který umožnil propojení velkorysé chodby s novou kuchyní a obývacím pokojem. Chodba se tak stala součástí pobytového prostoru a ne pouhým úložným, špatně osvětleným prostorem.
Sedací nábytek, který v bytě zůstal po předchozí majitelce, jsme nechali repasovat, téměř všechen je v interiéru využit. Stejně se nakládalo s dveřními křídly a zárubněmi. Snažili jsme se tak navázat na předešlé bydlení a vyvarovat se rekonstrukce postrádající kontext.

Autorská zpráva
Foto:Martin Neruda


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0669223
14.3623366
Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu
Praha Košíře

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz