Rekonstrukce bytu na Pohořelci

Rekonstrukce bytu na Pohořelci

(1. 7. 2019) Štěpánka Hájková a Petr Lédl architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu na Pohořelci

Investor si přál zrekonstruovat byt pro potřeby krátkodobého pronájmu při zachování původní dispozice. Jednoduchý, ale jedinečný prostor, který vyhoví požadavkům na příjemné bydlení na neustále se rozšiřujícím trhu s pronajímanými byty.

Dům pochází z roku 1920. Při návrhu jsme využili maximum historických stavebních prvků. Staré trámy byly původně zakryty SDK podhledem, cihlová mezibytová příčka byla pod nánosem omítek. Původní dubové parkety byly poškozené, částečně zakryté kobercem. Dalším požadavkem investora bylo vytvořit nový praktický nábytek v designu, který by respektoval původní prvky bytu s důrazem na dostatečné množství úložných prostor.

Investor je s novou podobou bytu spokojený a rád se ze zahraničí vrací.
AUTORSKÁ ZPRÁVA


Místo:  Pohořelec
Investor:  Soukromá osoba
Realizace  2019
Autor projektu:  Štěpánka Hájková a Petr Lédl architekti
Stavebník:  SP stavební
Foto:  Jan Gloc
Truhlářství: AZ Vlašim
Osvětlení:  Elkom Říčany

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz