Rekonstrukce bytu v Bratislavě

Rekonstrukce bytu v Bratislavě

Bratislava

(20. 9. 2021) Jana a Juraj Benko

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu v Bratislavě

Byt se po dlouhodobém pronájmu formou airbnb nacházel v dezolátním stavu. Ani jeho dispozice nebyly původní, ale věděli jsme, že základ má dobrý, vždyť jsme v Živnodomě s masivním železobetonovým skeletem. Žebírkové stropy sice byly skryté pod podhledy, zato dobře zakonzervované. U bytu byla i zasklená lodžie, ale zazděná…


Potřebovali jsme alespoň tři ložnice, chtěli jsme také větší kuchyň s ostrovem, u něhož budeme snídat, možná i pracovat. Rádi vaříme a jíme, skicujeme, debatujeme, hrajeme si s dětmi a sledujeme filmy. Důležitá byla také druhá koupelna. Ložnice jsme vytvořili co nejmenší a soustředili se na obytný prostor, kde trávíme nejvíc času.

Když teď do bytu vstoupíte, zaujmou vás výrazně profilovaný strop a vestavěná sestava, která vytváří prostor kolem kuchyně, jídelního stolu a pohovky. Jeden komprimovaný vestavěný celek tvoří kuchyň se spíží. Průběžná linka knihovny pojme nejen knihy, ale také nádobí, hračky, mouku a ořechy, šanony a obrazy. Byt dělí jasně, perforují ji vstupy do pokojů.

Materiály: kombinace původního betonu, neutrální dřevěné podlahy. Stěny jsme zbavili omítek, zjemněné jsou textiliemi. Při jejich čištění se objevily mohutné betonové sloupy a výplňové zdivo. Pracovali jsme s tím, co bylo k dispozici. Podlehli jsme kouzlu objevování a odkrývali toho stále víc. Materiály jsme ladili v jejich obyčejné podobě, máme je rádi v jejich přirozené kráse. Pro rodinu s dětmi je však bylo třeba trochu změkčit lazurami nebo zahlazenou maltou.

Autorská zpráva

Byt byl nominován v letošní soutěži CE ZA AR, kterou vyhlásila již po dvacáté Slovenská komora architektov. Na základě osobní prohlídky porota vybrala 21 staveb v šesti kategoriích. U tohoto bytu porota ocenila jeho centrální dispozici, dále také původní stavební prvky, které nechali autoři vyniknout. Například přiznaný železobetonový trámový strop odkazuje na konstrukci funkcionalistického paláce. Důležitým prvek je v bytě knihovna, oddělující denní a noční část.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.1485965
17.1077478
Rekonstrukce bytu v Bratislavě

Rekonstrukce bytu v Bratislavě
Bratislava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 7. 2022 13:35:53. LEGÁLNÍ A RYCHLÁ NABÍDKA PŮJČKY. Roller

 
 
 
 

29. 7. 2022 13:35:53. LEGÁLNÍ A RYCHLÁ NABÍDKA PŮJČKY. Roller

  LEGÁLNÍ A RYCHLÁ NABÍDKA PŮJČKY
Nabízím vám půjčku 50 000 CZK na 9 000 000 CZK všem lidem, kteří ji mohou uhradit úrokovou sazbou 2℅ za jakoukoli požadovanou částku.
Dělám to v terénu
- Finanční program
- půjčka půjčky
- investiční půjčka
- půjčka na auto
- konsolidační dluh - výkup úvěru
- osobní půjčka
Neváhejte mě kontaktovat, jsem k dispozici 24 hodin denně: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz