Rekonstrukce bytu v Bratislavě

Rekonstrukce bytu v Bratislavě

ulica Holubyho, Bratislava na Palisádach

(15. 12. 2021) Kuklica Smerek architekti

   
 
 
 
 

Rekonstrukce bytu v Bratislavě

Byt se nachází asi v nejhezčí čtvrti v Bratislavě, v domě z roku 1927, který byl postaven pro vedení Česko-Slovenskej obchodnej Komory. Jeho interiér prošel necitlivou rekonstrukcí v devadesátých letech, klienti mu chtěli vrátit původního ducha a zároveň ho provzdušnit. Koncept vycházel z propojení všech místností tak, aby byt poskytl dostatek soukromí a komfortu a zároveň se otevřel jako jeden spojitý celek. V půdorysu jsme zachovali jeho křížové členění. Jednotlivé pokoje jsou přístupné přes dvoukřídlé dveře z obývacího pokoje.


Prostorové řešení, osazení otvorů a proporce respektují symetrické schéma bytu. Kuchyni jsme přesunuli k jídelně tak, aby vznikl plnohodnotný vstupní prostor, propojený s obývacím pokojem prosklenou stěnou.
 
Při rekonstrukci jsme odstranili téměř všechny nenosné konstrukce a také vyměnili rozvody. Hodnotné původní prvky jsme repasovali. Materiály jsme vybírali tak, abychom se co nejvíce přiblížili materiálům z doby, kdy dům vznikl. Využili jsme terrazzo, parkety a dřevěné truhlářské prvky. Nové jsou tu prosklená stěna a mramor, který slouží v kuchyni jako zástěna – luxusnímu materiálu jsme tak určili užitkovou funkci.
 
Autorská zpráva
Foto: Matej Hakár


Autoři: Peter Kuklica, Martin Smerek, Juraj Hubinský
Podlahová plocha: 150 m2
Dodavatel: J.O.HOLDING SLOVAKIA spol. s.r.o.
Truhlářské a zámečnické práce: Nová vízia
Náklady: 180 000 eur

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
48.1502623
17.0947653
Rekonstrukce bytu v Bratislavě

Rekonstrukce bytu v Bratislavě
ulica Holubyho
Bratislava na Palisádach

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz