Rekonstrukce domu

Rekonstrukce domu

Machov

(6. 3. 2019) David Chmelař

   
 
 
 
 

Rekonstrukce domu

Rekonstrukce rodinného domu v Machově probíhá kontinuálně od roku 2004, kdy majitel dům se stodolou zdědil po předcích. Majitel domu je stavební inženýr, takže většinu práce na projektech i na stavbě zastává sám. Veškeré provedené zásahy spolu vedeme v duchu zachování jedinečnosti ducha místa, který okouzlil i Aloise Jiráska, jenž lípu nacházející se na pozemku zahrnul do knih o F. L. Věkovi.
Zkosení střechy u přístavby obytné haly umožňuje výhled do košaté koruny lípy. Dispozice přízemí domu se při rekonstrukci otočila – ve zbouraném přístavku byla koupelna a ložnice, které se nyní nacházejí v původní velké světnici. Nová světnice dostala jako hlavní obytný prostor domu i vyšší světlost a orientaci na slunnou západní stranu. Nově byly vytvořeny v podkroví dvě ložnice se sociálním zázemím.
Revitalizací prochází i zahrada domu, z níž byly odstraněny cizokrajné rostliny, které nahradily místní druhy.

Autorská zpráva

Foto: Ester Havlová

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz